RK
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ALIANTA DREPTATII(AD)_CAMPANIE ELECTORALA

In jos

ALIANTA DREPTATII(AD)_CAMPANIE ELECTORALA Empty ALIANTA DREPTATII(AD)_CAMPANIE ELECTORALA

Mesaj Scris de dia Sam Dec 27, 2008 6:20 pm

ce vrem noi sa facem daca vom fi alesi?vrem sa respectam si sa facem tot ce promitem in acest slogan

Te respecti? Voteaza ca sa fii respectat! Votati pentru dreptate, adevar, transparenta, export, circulatia marfurilor si liberalizarea pietei, pt continuarea exportului pe care AD l-a inceput, pt a nu mai fi, facute legi la comanda, pt abrogarea celor depasite, pt egalitate in drepturi. Te respecti? Voteaza ca sa fii respectat!

si acum sa explic

-voteaza ca sa fi respectat
AD isi propune in cazul in care va fi votat si va avea majoritatea in consiliu sa redea acest joc tuturor celor care vor sa ia parte la el.in momentul de fata acest joc se face doar dupa cheful si vointa unor consilieri majoritate VLH.Ca sa fi primar ,consilier bun in acest joc nu inseamna sa ai studii economice si nu stiu ce facultati,este suficient sa fi activ.toata lumea stie ca daca cumperi ieftin si vinzi scump faci bani.asta fac consiliul si primarii.nu iti trebuie decat cunostinte generale de matematica si atat nimic mai mult.jocul a fost creat pentru copii,si nu trebuie facultati ca sa-l joci.primar bun sau consilier bun inseamna doar primar si consilier activ.ai o interfata cu mai multe optiuni,si ca sa aduci comitatul sau primatia pe plus nu trebuie decat sa fi fff activ.alianta dreptatii are oameni activi care doresc binele valahiei si vor sa va implice si pe voi in joc,sa va redea jocul inapoi sa elimine dictatura vLH care incepe sa se faca simtita tot mai mult.

-votati pentru dreptate adevar transparenta

dreptate in acest joc nu prea mai este,transparenta doar ce vrea VLH sa se vada

dc nu este dreptate ?

nu a fost niciodata in perioada in care KOKO26 a fost conte dupa`` marele jaf``s-au cheltuit banii ramasi aiurea.au fost primarii in care s-a pompat bani la greu.daca primarul era TT s-au simpatizant TT primea bani cu nemiluita.toate aceste informatii se afla in birou primari.de fapt biroul primariilor ar putea fi facut public sa vada toti activitatea primarilor cum scad sau cresc banii in timpul mandatului fiecarui primar.asta nu prejudiciaza siguranta orasului deoarece totii banii si bunurile se dau seara in grant unei persoane pe care primarul are incredere.e usor sa iesi in fata si sa spui ``eu nu am avut taxe cat am fost primar``.pai cum sa ai daca ai avut bani la greu in primarie?s-ar mai vedea felul in care se cumppara produsele de la primarii.unele primarii sunt avantajate de ministru(ex de la o primarie se cumpara lapte cu 8,50,si i se spune ca mai mult nu se poate dar de la o alta primarie se cumpara cu 8,75 depinde doar de apartenenta politica a primarului)nu pot da printuri la ce am declarat pentru ca nu am voie sa fac dezvaluiri din biroul primarilor dar am fost primar si aceste declaratii sunt adevarate.

-votati pentru transparenta pentru a nu mai fi facute legi la comanda

in acest moment se desecretizeaza doar ce doreste vLH doar ce ii avantajeaza pe ei.nu se spune tot ,chiar contele da indicatii sa nu se spuna tot.acest link este dovada
-http://img511.imageshack.us/my.php?image=legendpropmi9.png

pai ce se intampla daca s-ar spune?s-ar vedea ca doar cei din TT sau simpatizanti TT au fost despagubiti.

-legi facute la comanda

legea prin care l-a facut scapat pe cedryk,a fost facuta in timpul procesului si in baza acestei legi i s-a dat amenda de 1 leu.
-modificarea legei tavernelor facuta doar cand koko26 a avut nevoie ca sa fie primar.el sustinea sus si tare ca nu doreste sa fie primar dupa cum se vede in acest link

-http://img150.imageshack.us/my.php?image=kokoif0.png

dar dupa modificarea legii a candidat si in prezent este primar de 2 mandate.deci a mintit,a manipulat si acum candideaza la consiliu.oAre il vreti conte iar?sau sa fie intr-ul consiliu majoritar VLH?
vreti un judecator VLH cum este in prezent care sa aplice legea dupa bunul sau plac?doar celor care vrea el?cum este in acest moment CHRYYSS?sau vreti un judecator impartial?

export

AD face export in acest moment.are tot ce ii trebuie ca sa mearga la sigur.are pietele oraselor din bulgaria si turcia,pe forumul alternativ sunt postate toate.in al;egerile trecute kitty v-a mintit ca nu se poate face export,cea mai mare parte ati crezut toate minciunile ei si ati votat VLH.in acest moment si comitatul adica trei oameni din consiliu baldor ,kitty,legend,fac export pe ascuns incalcand legile valahiei,fara a avea un pic de consideratiei fata de ceilalti membri ai consiliului,pe ascuns au dat granturi pt export,si au pretentia sa-i credem pe cuvant ca fac la intoarcerea celor care le-au dat banii comitatului un raport cinstit.ei se tot ascund in spatele marelui jaf cand banii comitatului scad dar uita sa mentioneze dedesubturile pe care le fac cu banii comit6atului cum e si acest caz.astea sunt linkurile la ce am spus in legatura cu exportul facut de cei trei membrii al consiliului

-http://img374.imageshack.us/my.php?image=ceitreifh5.png
-http://img378.imageshack.us/my.php?image=exportilegalie3.png
-http://img88.imageshack.us/my.php?image=expmg6.png

ambuscade chiar daca se faceau nu li se putea fura nimik daca aveau grant,deci cade motivatia asta

oare asa vreti sa fie si in mandatul viitor?sa avem o valahie condusa de 3 oameni,fara stirea celorlalti consilieri si fara stirea voastra?

-tot ce sustinem in acest slogan vom face,daca vom fi votati,sper sa nu votati minciuna si manipularea ,ca si data trecuta,daca vreti sa participati la acest joc toti,fiecare dintre voi,VOTATI ALIANTA DREPTATII.

dia
Banat pe regatele

Mesaje : 156
Data de înscriere : 05/11/2008

Foaie de personaj
Zona Rp:
ALIANTA DREPTATII(AD)_CAMPANIE ELECTORALA Left_bar_bleue30/100ALIANTA DREPTATII(AD)_CAMPANIE ELECTORALA Empty_bar_bleue  (30/100)

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum