RK
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Academia incepatorilor

In jos

Academia incepatorilor Empty Academia incepatorilor

Mesaj Scris de Mitza Lun Noi 10, 2008 5:15 pm

Buna ziua
aici incepatorii sau orice alti jucactori pot pune intrebari despre ,,cum se mananca" acest joc

General:
Unde gasesc mancare?
Mancarea se poate gasi in doua locuri, pe piata si in taverne.

De ce trebuie sa mananc?
Ca sa nu mori.

De cate ori pot manca intr-o zi ?

O singura data, trebuie sa iti acoperi 2 puncte de foame pe zi.
Painea/carnea/pestele = 2 puncte de foame
Porumbul/laptele/fructele/legumele = 1 punct de foame . Aceastea trebuie consumate in numar de 2 pentru a acoperi cele 2 puncte de foame.

CUm obtin ajutor sau informatii despre acest joc?

Este bine sa te inregistrezi pe forum si sa postezi intrebarile acolo; jucatorii mai avansati iti for raspunde aproape imediat.

De cat timp am nevoie ca sa joc RR (regatele renascentiste)?

In fiecare zi, cel putin 5 minute pe zi, pentru a-ti hrani caracterul si a-i gasi un loc de munca.

Nu pot sa ma conectez pentru cateva zile (week-end, vacanta, ...), Ce fac?

Te duci la Biserica (in joc) si te "retragi". Astfel vei "pauza" jocul pana te intorci.

Daca caracterul meu moare?

Te poti conecta la joc si alege optiunea "invie"

Trecerea la nivelul urmator (level-up)
Cum trec la nivelul urmator?

Trebuie sa indeplinesti cerintele apoi te duci la "Ducat", dai click pe "Castel" si in final pe "Intalneste-te cu Secretara Contelui".

Am indeplinit cerintele si am fost sa trec la nivelul urmator dar nu s-a intamplat nimic. De ce?

Trecerea la nivelul urmator nu este imediata, are efect abia a doua zi.
Ce fac aptitudinile mele ? (stats )
Carisma iti da prioritate in fata celorlalti referitor la piata si angajare. Puterea si Inteligenta te fac mai productiv.

Cum maresc aptitudinile?

Trebuie sa mananci anumite mancaruri: fructe si legume pentru carisma, carne pentru putere si peste sau lapte pebtru inteligenta.

Caracterul meu este nefericit. Ce sa fac?

Mergi la taverna si bea cateva paharele cu prietenii, sau mergi la slujba Duminica.

Am baut la taverna, acum sunt beat. Ce sa fac?

Asteapta cateva ore, maximum o zi, si caracterul tau va reveni la normal.

Am cumparat ceva, am platit, dar nu am primit obiectul respectiv. De ce?

Dureaza aprozimativ zece minute pana cand un produ cumparat apare la tine in inventar.

Am asteptat 10 minute si apoi a aparut un eveniment ce spunea ca tranzactia nu s-a putut efectua. De ce?
Un jucator cu un nivel mai mare de carisma a cumparat de asemenea acel produs asa ca el l-a primit.

Daca nu am primit produsul cumparat primesc banii inapoi?
Absolut, toti banii sunt returnati.

Mitza
primar in devenire
primar in devenire

Mesaje : 199
Data de înscriere : 06/11/2008
Localizare : prin RK

Foaie de personaj
Zona Rp:
Academia incepatorilor Left_bar_bleue0/0Academia incepatorilor Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum