RK
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ghici!?

+8
killercat
Mitza
Maddie20
CobraKid
zdac
Cally
Theea_
HEADWORX
12 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Ghici!? - Pagina 2 Empty Re: Ghici!?

Mesaj Scris de HEADWORX Sam Dec 13, 2008 11:39 am

Alecsander_Machedon a scris:Ca sa imi ghicesti mie ce trebuie sa faci? Sa te reincarnezi in Dalai Lama al mileniului III ?!

Head...nu te supara...dar nu ai ce trebe pentru a ghici...m-as oferi bucuros sa deschid portile universului pentru cei primii zece care se ofera dar voi avea nevoie ca acele persoane sa faca intocmai cum stelele doresc ....

[ sper sa nu se inscrie nimeni - nu as dori sa irosesc puterea astrilor pentru necrediinciosi .... daca sunt doritori - facem un topic RP ]

Mache, eu doar ghicesc, nu dau anunturi pe net la rubrici deocheate lol!, iar altadata poti evita pur si simplu topicul daca nu-ti cade bine No
HEADWORX
HEADWORX
Consilier
Consilier

Mesaje : 464
Data de înscriere : 05/11/2008
Localizare : Tamplar de Targsor

Foaie de personaj
Zona Rp:
Ghici!? - Pagina 2 Left_bar_bleue60/100Ghici!? - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (60/100)

Sus In jos

Ghici!? - Pagina 2 Empty Re: Ghici!?

Mesaj Scris de HEADWORX Vin Dec 19, 2008 2:37 pm

Theea_ a scris:Priiimaaaa!!!!Smile)Restul stau la rand.Ce-mi rezerva viitorul domnule??
Theea serveste cafeaua cu placere si se intreaba ce se va vedea in liniile intunecate ale zatului ...

Dar draga Theea_ lasand la o parte viitorul si trecutul, las' ca nu mi-ai spus daca te-am ghicit, nu mi-ai spus nici macar daca ti-a placut cafeaua mea?
HEADWORX
HEADWORX
Consilier
Consilier

Mesaje : 464
Data de înscriere : 05/11/2008
Localizare : Tamplar de Targsor

Foaie de personaj
Zona Rp:
Ghici!? - Pagina 2 Left_bar_bleue60/100Ghici!? - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (60/100)

Sus In jos

Ghici!? - Pagina 2 Empty Re: Ghici!?

Mesaj Scris de HEADWORX Lun Dec 22, 2008 12:20 am

Cally a scris:affraid lol. Maestre Headworx de data asta vin in fata prea-vizionarului tau cu o rugaminte mai neobisnuita.
Ce vezi in viitorul tau? Cat se va aproba din propunerea facuta de tine?
Care parti ale propunerii?
Toata?

Domnule Headworx, propunerea dumneavoastra a starnit discutii pline de culoare in Consiliu, si chiar s-a ajuns la faza de modificare a legii, in sensul propus de dumneavoastra.
Raspunsul este unul pozitiv, insa nu s-a hotarat forma finala.

cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers
HEADWORX
HEADWORX
Consilier
Consilier

Mesaje : 464
Data de înscriere : 05/11/2008
Localizare : Tamplar de Targsor

Foaie de personaj
Zona Rp:
Ghici!? - Pagina 2 Left_bar_bleue60/100Ghici!? - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (60/100)

Sus In jos

Ghici!? - Pagina 2 Empty Re: Ghici!?

Mesaj Scris de Stanicaf Dum Ian 04, 2009 11:13 pm

Cu toate e o ora cam tarzie pt cafea fac un efort doar ca sa va aud previziunile Domule Rolling Eyes
Stanicaf
Stanicaf
primar in devenire
primar in devenire

Mesaje : 198
Data de înscriere : 04/01/2009

Sus In jos

Ghici!? - Pagina 2 Empty Re: Ghici!?

Mesaj Scris de HEADWORX Lun Ian 05, 2009 6:25 am

DImineata, adica pe la pranz asa, te astept Stanicaf sa bem cate cafele vrei, numa' sa le faci tu...
HEADWORX
HEADWORX
Consilier
Consilier

Mesaje : 464
Data de înscriere : 05/11/2008
Localizare : Tamplar de Targsor

Foaie de personaj
Zona Rp:
Ghici!? - Pagina 2 Left_bar_bleue60/100Ghici!? - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (60/100)

Sus In jos

Ghici!? - Pagina 2 Empty Re: Ghici!?

Mesaj Scris de Stanicaf Lun Ian 05, 2009 10:36 am

Sigur, am sa-ti pregatesc si niste zeama de varza Wink
Stanicaf
Stanicaf
primar in devenire
primar in devenire

Mesaje : 198
Data de înscriere : 04/01/2009

Sus In jos

Ghici!? - Pagina 2 Empty Re: Ghici!?

Mesaj Scris de HEADWORX Lun Ian 05, 2009 6:48 pm

Abia ce mi-am revenit; o sa beau cateva cafele sa ma trezesc si ma apuc de ghicit...
HEADWORX
HEADWORX
Consilier
Consilier

Mesaje : 464
Data de înscriere : 05/11/2008
Localizare : Tamplar de Targsor

Foaie de personaj
Zona Rp:
Ghici!? - Pagina 2 Left_bar_bleue60/100Ghici!? - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (60/100)

Sus In jos

Ghici!? - Pagina 2 Empty Re: Ghici!?

Mesaj Scris de Theea_ Joi Ian 15, 2009 8:38 pm

HEADWORX a scris:Te rog aseaza-te!
Hm, te-ai grabit sa bei cafeaua, n-ai lasat-o sa ti se aseze gandurile; ai vrut sa fii prima si nu numai atat, dar esti incantata si de puzderia de lume de afara care asteapta dupa tine. Chiar si numele tau, Theea_, imi spune ca ai lasat ceva in urma, un cavaler, o patrie, o amintire. Cu cat vrei s-o uiti cu atat ti se infatiseaza mai abitir. Draga mea, impaca-te cu trecutul si lasa timpul sa te pregateasca pentru viitor si vei ajunge si prima daca asta iti doresti.

Domnita se gandeste la spusele ghicitorului....Hmm,ea iubeste cafeaua si pentru niciun cititor in umbrele negre ale zatului nu s-ar grabi sa-i piarda aroma...Intr-adevar, este tare incantata ca nu se vede nevoita sa astepte,caci are multa treaba prin moara ,comenzi pentru praful alb si magic din care se pregateste painica tuturor...O umbra de zambet ii lumineaza chipul...Ochii ii stralucesc de bucurie cand isi aminteste de un cavaler...Mai e putin pana la impacarea cu trecutul si totusi mult...nespus de mult:)).Ridica mandra privirea catre zari si se gandeste ca este cu siguranta pregatita pentru ce-i rezerva viitorul...Simte privirile sfredelitoare ale ghicitorului si se trezeste din visare...isi aranjeaza cochet gulerul rochitei,multumeste cu un zambet fermecator si paraseste incaperea plina de incantare ,caci ghicitorul i-a dat vesti bune:)).Numai bine ,domnule Headworx!!Smile

Theea_
n00b
n00b

Mesaje : 31
Data de înscriere : 12/11/2008
Localizare : moraritza din Pitesti

Foaie de personaj
Zona Rp:
Ghici!? - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0Ghici!? - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Ghici!? - Pagina 2 Empty Re: Ghici!?

Mesaj Scris de HEADWORX Vin Ian 16, 2009 2:38 pm

Stanicaf a scris:Cu toate e o ora cam tarzie pt cafea fac un efort doar ca sa va aud previziunile Domule Rolling Eyes

Aseaza-te draga, nu te mai zbengui pe aici ca poti sa-mi strici decorul... Stai locului! ... Uff neastamparato!
Greu te-am mai domolit. Acuma asculta la mine, cafeaua se bea dimineata pana-n pranz daca vrei sa vezi ceva in ea si sa mai poti si dori noaptea. Opa, dar ce vad aici...? Vad o petrecere mare, pare a fi chiar o nunta... si... multe lemne, cred ca e vorba de o nunta in Pitesti sau ma rog intr-un oras cu padure (Targsor sau Rosiori ar mai fi). Mda, se pare ca in scurt timp, in viitorul apropiat, ca doar de asta mi s-a aratat de graba in cafea, te vei marita draga mea, cel mai probabil in Pitesti dar nu exclud nici celelalte orase. Abia astept sa joc la nunta ta! cheers cheers cheers

Daca ai vrea sa-ti ghicesc si alesul mai vino la o cafea, dar pana-n pranz, ca atunci e zatul tare si umed, apoi se usuca si crapa.
HEADWORX
HEADWORX
Consilier
Consilier

Mesaje : 464
Data de înscriere : 05/11/2008
Localizare : Tamplar de Targsor

Foaie de personaj
Zona Rp:
Ghici!? - Pagina 2 Left_bar_bleue60/100Ghici!? - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (60/100)

Sus In jos

Ghici!? - Pagina 2 Empty Re: Ghici!?

Mesaj Scris de HEADWORX Dum Ian 18, 2009 5:21 am

Theea_ a scris:
HEADWORX a scris:Te rog aseaza-te!
Hm, te-ai grabit sa bei cafeaua, n-ai lasat-o sa ti se aseze gandurile; ai vrut sa fii prima si nu numai atat, dar esti incantata si de puzderia de lume de afara care asteapta dupa tine. Chiar si numele tau, Theea_, imi spune ca ai lasat ceva in urma, un cavaler, o patrie, o amintire. Cu cat vrei s-o uiti cu atat ti se infatiseaza mai abitir. Draga mea, impaca-te cu trecutul si lasa timpul sa te pregateasca pentru viitor si vei ajunge si prima daca asta iti doresti.

Domnita se gandeste la spusele ghicitorului....Hmm,ea iubeste cafeaua si pentru niciun cititor in umbrele negre ale zatului nu s-ar grabi sa-i piarda aroma...Intr-adevar, este tare incantata ca nu se vede nevoita sa astepte,caci are multa treaba prin moara ,comenzi pentru praful alb si magic din care se pregateste painica tuturor...O umbra de zambet ii lumineaza chipul...Ochii ii stralucesc de bucurie cand isi aminteste de un cavaler...Mai e putin pana la impacarea cu trecutul si totusi mult...nespus de mult:)).Ridica mandra privirea catre zari si se gandeste ca este cu siguranta pregatita pentru ce-i rezerva viitorul...Simte privirile sfredelitoare ale ghicitorului si se trezeste din visare...isi aranjeaza cochet gulerul rochitei,multumeste cu un zambet fermecator si paraseste incaperea plina de incantare ,caci ghicitorul i-a dat vesti bune:)).Numai bine ,domnule Headworx!!Smile

Sunt incantat intotdeauna de vizita domniei tale, te mai astept la o cafea oricand timpul iti va permite.
HEADWORX
HEADWORX
Consilier
Consilier

Mesaje : 464
Data de înscriere : 05/11/2008
Localizare : Tamplar de Targsor

Foaie de personaj
Zona Rp:
Ghici!? - Pagina 2 Left_bar_bleue60/100Ghici!? - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (60/100)

Sus In jos

Ghici!? - Pagina 2 Empty Re: Ghici!?

Mesaj Scris de Cally Dum Ian 18, 2009 9:27 am

cafeaua cafeluta mea. Ce mi'te'a dat Head si worx. Aratami cemi rezerva viitoru atat la bulgaouri cat si la turcaleti.
Cally
Cally
Banat pe regatele

Mesaje : 319
Data de înscriere : 05/11/2008
Varsta : 37
Localizare : targusor ...si restul lumii

Foaie de personaj
Zona Rp:
Ghici!? - Pagina 2 Left_bar_bleue50/100Ghici!? - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (50/100)

https://forumrk.aforumfree.com

Sus In jos

Ghici!? - Pagina 2 Empty Re: Ghici!?

Mesaj Scris de Stanicaf Dum Ian 18, 2009 12:04 pm

Am sosit la cafeluta pentru aflarea alesului. Sunt foarte curioasa Laughing
Stanicaf
Stanicaf
primar in devenire
primar in devenire

Mesaje : 198
Data de înscriere : 04/01/2009

Sus In jos

Ghici!? - Pagina 2 Empty Re: Ghici!?

Mesaj Scris de Stanicaf Lun Feb 09, 2009 12:16 pm

Chiar nu inteleg de ce te oferi daca nu te simti in stare sa-mi raspunzi Exclamation
Stanicaf
Stanicaf
primar in devenire
primar in devenire

Mesaje : 198
Data de înscriere : 04/01/2009

Sus In jos

Ghici!? - Pagina 2 Empty Re: Ghici!?

Mesaj Scris de HEADWORX Joi Feb 12, 2009 12:24 am

Eu te-as ghici da' nu te lasi.
HEADWORX
HEADWORX
Consilier
Consilier

Mesaje : 464
Data de înscriere : 05/11/2008
Localizare : Tamplar de Targsor

Foaie de personaj
Zona Rp:
Ghici!? - Pagina 2 Left_bar_bleue60/100Ghici!? - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (60/100)

Sus In jos

Ghici!? - Pagina 2 Empty Re: Ghici!?

Mesaj Scris de Stanicaf Vin Feb 13, 2009 8:42 pm

Ok Basketball
Stanicaf
Stanicaf
primar in devenire
primar in devenire

Mesaje : 198
Data de înscriere : 04/01/2009

Sus In jos

Ghici!? - Pagina 2 Empty Re: Ghici!?

Mesaj Scris de Arica Vin Feb 27, 2009 2:04 am

Eu beau cafeaua acum, doar imi plac noptzile albe!!!
Deci......ce imi potzi spune? bball:
Arica
Arica
primar in devenire
primar in devenire

Mesaje : 157
Data de înscriere : 05/01/2009

Sus In jos

Ghici!? - Pagina 2 Empty Re: Ghici!?

Mesaj Scris de Stanicaf Vin Feb 27, 2009 10:54 am

Nu te mai obosi ca nu se prea pricepe...(parerea mea)
Stanicaf
Stanicaf
primar in devenire
primar in devenire

Mesaje : 198
Data de înscriere : 04/01/2009

Sus In jos

Ghici!? - Pagina 2 Empty Re: Ghici!?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum