RK
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Consiliul oraselor

+4
anonim
Cally
dia
Mitza
8 participanți

In jos

Consiliul oraselor Empty Consiliul oraselor

Mesaj Scris de Mitza Joi Noi 06, 2008 3:21 pm

...


Ultima editare efectuata de catre Mitza in Joi Dec 11, 2008 6:56 pm, editata de 1 ori

Mitza
primar in devenire
primar in devenire

Mesaje : 199
Data de înscriere : 06/11/2008
Localizare : prin RK

Foaie de personaj
Zona Rp:
Consiliul oraselor Left_bar_bleue0/0Consiliul oraselor Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Consiliul oraselor Empty Re: Consiliul oraselor

Mesaj Scris de dia Joi Noi 06, 2008 7:02 pm

ar fi interesant dar mai trebuie sa ne gandim.....deocamdata nu am nici un raspuns, dar promit ca ma voi gandi...

dia
Banat pe regatele

Mesaje : 156
Data de înscriere : 05/11/2008

Foaie de personaj
Zona Rp:
Consiliul oraselor Left_bar_bleue30/100Consiliul oraselor Empty_bar_bleue  (30/100)

Sus In jos

Consiliul oraselor Empty hmmm

Mesaj Scris de Cally Joi Noi 06, 2008 7:21 pm

interesant,stii cum se zice mai multe minti sunt mai bune decat una singura.
Cally
Cally
Banat pe regatele

Mesaje : 319
Data de înscriere : 05/11/2008
Varsta : 37
Localizare : targusor ...si restul lumii

Foaie de personaj
Zona Rp:
Consiliul oraselor Left_bar_bleue50/100Consiliul oraselor Empty_bar_bleue  (50/100)

https://forumrk.aforumfree.com

Sus In jos

Consiliul oraselor Empty Re: Consiliul oraselor

Mesaj Scris de anonim Vin Noi 07, 2008 8:49 pm

eu votez pentru mine la consiliul din CdA Laughing Laughing Laughing

va rog spuneti-va parerea despre consiliul oraselor, si propuneri pentru consiliul din fiecare oras sa faceti in orasul respectiv.Mitza

anonim
Banat pe regatele

Mesaje : 35
Data de înscriere : 07/11/2008

Foaie de personaj
Zona Rp:
Consiliul oraselor Left_bar_bleue0/2Consiliul oraselor Empty_bar_bleue  (0/2)

http://brownsilva.4umer.net/forum.htm

Sus In jos

Consiliul oraselor Empty Re: Consiliul oraselor

Mesaj Scris de Alecsander_Machedon Mar Noi 11, 2008 8:28 pm

Da - pentru un sfat al orasului - nu poti sa il numesti consiliu pt ca se vor crea confuzi - spre ex se poate chema Sfat ori poate avea alta denumire.

[offtopic] referitor la a organiza aceste organizme de administrare a oraselor pe acest forum :

SI totusi - e nev de forumul Regatelor - va zic sincer - doar trebe sa facem un efort pt a mentine un forum frumos in RK si ca regulile sa fie respectate ( si cand te gandesti ca is doar reguli de bun simt ) . [end]

In ceea ce priveste Componenta respectivului " Sfat " al orasului , ar trebui ca primarul sa nu faca parte din el - ci doar sa colaboreze cu aceia .

Mentorul ar putea sa fie unul dintre membrii - iar componenta Sfatului poate cuprinde mai multi cetateni in functie de nevoiel orasului .

DAR - trebe sa existe legi , obligatii , responsabilitati , sarcinile sa fie stipulate in mod clar - sa se stie de ce sunt acei oameni in Sfatul orasului.

In conceptia mea acest SFAT ar trebui sa aiba singurul scop de a indruma cetatenii sa fie activi, sa le explice jocul , legile , regulamentele , sa ii ajute pe oameni sa prinda drag de joc si sa se implice .

SCOPUL Stafului ar fi acela de a se constitui intr-un grup de mentoriat extins - ajutand astfel la impartirea sarcinilor pe care le are primarul si mentorul ales orasului .

Cei din Sfat pot face rotatie pe postul de mentor al orasului - ca sa nu existe plictiseala rutinii pentru cel ce e mentor si pt a le da sansa tuturora sa isi asume aceasta responsab .


Tre avut in vedere de asemenea ca trebuie sa existe penalizari pentru cei ce detin functii, indiferent daca sunt la nivel de oras sau de principat, si acestia fie nu onoreaza obligatiile pe care le au fie abuzeaza de pozitia lor.


Cam atata petnru moemnt - astept si parerea voastra si astept sa va vad mai activi pe forumul Regatelor care intr-adevar are nevoie de multe modificari la capitolul topicuri , sectiuni ale forumului , sub-forumuri ( cel public ) .
Alecsander_Machedon
Alecsander_Machedon
Cetatean
Cetatean

Mesaje : 53
Data de înscriere : 11/11/2008
Varsta : 39
Localizare : Regatele : Principat Valahia . Orasul Targsor ; Viata Reala : Muntenia

Foaie de personaj
Zona Rp:
Consiliul oraselor Left_bar_bleue40/100Consiliul oraselor Empty_bar_bleue  (40/100)

Sus In jos

Consiliul oraselor Empty Re: Consiliul oraselor

Mesaj Scris de Theea_ Mier Noi 12, 2008 1:51 pm

Noi facem asta in Pitesti de mult timp, fara a fi organizati in vreun sfat sau Consiliu .Numai pentru ca ne face placere sa impartasim si altor jucatori tainele RK...Si , unde este cazul , ii ajutam si altfel...ne ajutam reciproc. Si este frumos asa. Dar va bine sa existe un Sfat ,ar avea alta autoritate in fata jucatorilor care ar dori sa incalce unele legi.

Theea_
n00b
n00b

Mesaje : 31
Data de înscriere : 12/11/2008
Localizare : moraritza din Pitesti

Foaie de personaj
Zona Rp:
Consiliul oraselor Left_bar_bleue0/0Consiliul oraselor Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Consiliul oraselor Empty Re: Consiliul oraselor

Mesaj Scris de Mitza Mier Noi 12, 2008 2:08 pm

...


Ultima editare efectuata de catre Mitza in Joi Dec 11, 2008 6:56 pm, editata de 1 ori

Mitza
primar in devenire
primar in devenire

Mesaje : 199
Data de înscriere : 06/11/2008
Localizare : prin RK

Foaie de personaj
Zona Rp:
Consiliul oraselor Left_bar_bleue0/0Consiliul oraselor Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Consiliul oraselor Empty Re: Consiliul oraselor

Mesaj Scris de Alecsander_Machedon Sam Noi 15, 2008 8:26 am

Vai mmtthh - ah cat ma abtin sa scot la lumina cateva aspecte atat de evidente in ceea ce priveste persoana ta.

Te rog sa citesti cu atentie ce am postat...sau nu trebuia sa postez? In Targsor s-a inceput organizarea unui Sfat / Consiliu local - totul merge foarte bine.

Theea_ - felicitari , ceea ce spui tu este extraordinar, ma bucur sa aud asta - cam asa a fost peste tot in Valahia .

Ideea ar fi ca acuma sa fie ceva organizat, centralizat, o separare a puterii in orase, o distribuire a sarcinilor, indatoririlor unui numar mai mare de oameni.

Astfel primarii si mentorii beneficiaza de ajutor, cetatenii de indrumare si informatii, forumurile devin mai populate si mai bine puse la punct in ceea ce priveste situatia jucatorilor si a activitatilor ce au loc ( aparitie jucatori , calatorie , grupuri prezente , avansare nivel , programe speciale , petreceri / evenimente ) .


Scuze mmtthh daca ti-am sctricat jucaria....

Hai nu mai fii ironic. Hai zi acele amanunte despre mine, ca tare-s curios...Mmtthh95
Alecsander_Machedon
Alecsander_Machedon
Cetatean
Cetatean

Mesaje : 53
Data de înscriere : 11/11/2008
Varsta : 39
Localizare : Regatele : Principat Valahia . Orasul Targsor ; Viata Reala : Muntenia

Foaie de personaj
Zona Rp:
Consiliul oraselor Left_bar_bleue40/100Consiliul oraselor Empty_bar_bleue  (40/100)

Sus In jos

Consiliul oraselor Empty Re: Consiliul oraselor

Mesaj Scris de Mitza Sam Noi 15, 2008 8:56 am

...


Ultima editare efectuata de catre Mitza in Joi Dec 11, 2008 6:56 pm, editata de 1 ori

Mitza
primar in devenire
primar in devenire

Mesaje : 199
Data de înscriere : 06/11/2008
Localizare : prin RK

Foaie de personaj
Zona Rp:
Consiliul oraselor Left_bar_bleue0/0Consiliul oraselor Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Consiliul oraselor Empty Re: Consiliul oraselor

Mesaj Scris de Alecsander_Machedon Sam Noi 15, 2008 9:35 am

E un lucru foarte bun..tocmai ca de mult tatonam la randul meu ideea asta, ca am discutat despre ea cu mai multe persoane, am venit sa aplaud la scena deschisa postul tau de a sugera acest lucru , si am indraznit si eu valah simplu ce sunt , sa continui propunerea ta cu alte idei si sugestii .


Sper sa fie de ajutor tuturora sa se inspire dar nu numai - oricine doreste si simte nevoia sa vina pentru a isi prezenta punctul de vedere si ideile sale, ca uite asa incepe progresul, si uite asa de la om la om circula vestea , jocul se schimba , mentalitatea se schimba - lumea in timp se va implica mai mult.


Da...o idee excelenta - va ajuta la o mai buna gestionare si organizare a oraselor inplicit sporind sansele de a avea mai multi jucatori activi si bine informati .
Alecsander_Machedon
Alecsander_Machedon
Cetatean
Cetatean

Mesaje : 53
Data de înscriere : 11/11/2008
Varsta : 39
Localizare : Regatele : Principat Valahia . Orasul Targsor ; Viata Reala : Muntenia

Foaie de personaj
Zona Rp:
Consiliul oraselor Left_bar_bleue40/100Consiliul oraselor Empty_bar_bleue  (40/100)

Sus In jos

Consiliul oraselor Empty Re: Consiliul oraselor

Mesaj Scris de CobraKid Lun Noi 17, 2008 12:10 pm

pai la ce ne ajuta daca asta nu e forumul oficial RK? :-/
CobraKid
CobraKid
primar in devenire
primar in devenire

Mesaje : 118
Data de înscriere : 10/11/2008
Varsta : 30
Localizare : Targsor :-@

Foaie de personaj
Zona Rp:
Consiliul oraselor Left_bar_bleue30/100Consiliul oraselor Empty_bar_bleue  (30/100)

Sus In jos

Consiliul oraselor Empty Re: Consiliul oraselor

Mesaj Scris de HEADWORX Lun Noi 17, 2008 12:16 pm

de ce mai exista opozitie?
HEADWORX
HEADWORX
Consilier
Consilier

Mesaje : 464
Data de înscriere : 05/11/2008
Localizare : Tamplar de Targsor

Foaie de personaj
Zona Rp:
Consiliul oraselor Left_bar_bleue60/100Consiliul oraselor Empty_bar_bleue  (60/100)

Sus In jos

Consiliul oraselor Empty Re: Consiliul oraselor

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum