RK
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

+4
Mitza
CobraKid
HEADWORX
dia
8 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

Mesaj Scris de dia Mier Noi 12, 2008 1:48 pm

To:
dia_231993@yahoo.com
salut si respect,
Am vazut ca ati facut forum si vreti sa plecati in turcia..atentie ca exista tratate,am sa iti dau ce scrie in consiliu

Anemesh

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 1333
Trimis: 19 Feb 2008 12:22 Titlul subiectului: expeditie armata Turcia
19 ianuarie 1456 s-a votat trimiterea de ajutor militar a unui grup de 8 luptatori. acestia vor fi inclusi in armata bulgara. toata aceasta operatiune va fi una secreta si nu va fi confirmata oficial in nici una dintre discutii. cei care vor da informatii despre aceasta operatiune pe toata durata ei cat si dupa terminare vor fi judecati pt inalta tradare
plecarea grupului se va face sambata 23 ianuarie din rosiori
grupul este format din Lukej, Noptis, Trollii, Geo13, Ancucius, AmmonRo, Vasile_lupu, Dam_on
Lukej va fi liderul grupului si va avea in grant 10000 lei pt cumparare de produse de-a lungul calatoriei
solda primita pt 60 de zile este dupa cum urmeaza:
23*60 + 15*60= 2280 pt cei de lvl3: Lukej, Dam_on
23*60 + 12*60= 2100 pt cei de lvl2: Noptis, Trollii, Geo13, Ancucius, AmmonRo, Vasile_lupu
acesti bani le vor asigura salariul de 23 pe zi pe care il pierd ca nu mai pot mesteri in ateliere iar 15, respectiv 12, pe zi vor fi dati pt a isi reface statusurile pierdute in timpul luptelor
cei care se vor intoarce acasa inainte ca liderul sa hotarasca acest lucru, vor inapoia toti banii primiti plus 10%
daca se intorc acasa inainte de cele 60 de zile, se vor returna banii pt zilele platite in plus
toata captura se va dona la ducat
liderul va primi un grant de 10000 pt a cumpara pt ducat diverse iar la inapoiere inainte de a anula grantul, va fi o discutie online intre conte, serif, ministru si lider prin care se va face analiza grantului prin probe online
Sus

Anemesh

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 1333
Trimis: 27 Mar 2008 20:04 Titlul subiectului:
vasile_lupu s-a intors in tara cu voia lui lukej
acesta va trebui sa returneze la ducat urmatoarea suma:
26*23 + 26*12 = 910 lei

=========================================

Marmotzel

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 1016
Trimis: 23 Feb 2008 16:22 Titlul subiectului: BRAVO !!! SUNTETI CEI MAI TARI !!!
Citat:
Fellow turks, Valah council send goups advanced fighters against u in war with Bulgary. They start unofficial war in secret to help Bulgary win war. Convoy leave soon Valah county. Fighters are payd by Valah county. Names of know fighter: Lukej, Noptis, Vasile_lupu, Ancucius, AmmonRo, Guitz, Dam_on, Petru, Geo_13_79. Look there profiles inside game. All payd money like 2000 and more from Valah county. Majotity is members from Ordo Drakonis group on forum. Good luck !

Cam asta stiu turcii despre "misiunea secreta", ce sa mai zic ... you are the best of the best.
V-ati grabit ... si ati facut cea mai mare gafa politica de pana acum.
In concluzie, exista un tradator in consiliu
Anemesh, astept sa vad ce ai de zis. Eu mi-am respectat angajamentul fata de tine si nu am pomenit nimic despre asta. Acum sa vedem cum vei proceda.
Sus

Macabru

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 434
Trimis: 23 Feb 2008 16:37 Titlul subiectului:
grozav pai acum puteti declara direct razboi turcilor...
in ceea ce priveste soarecele care le-a spus promit ca te voi afla nesimtitule si vei plati scump... foarte scump!!! iti promit eu ma scursoare a societatii ce esti!!!
Sus

Micutzu14

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 454
Trimis: 23 Feb 2008 16:44 Titlul subiectului:
Sincer , parerea mea , este ca imi bag **** . Cum draq au reusit astia sa afle tot frate ? E clar ca avem tradatori ... si deci ... ce facem ... ?
Sus

---fromINT10nutz

Data înscrierii: 27/Oct/2007
Mesaje: 249
Trimis: 23 Feb 2008 16:55 Titlul subiectului:
micutzu14 a scris:
Sincer , parerea mea , este ca imi bag **** . Cum draq au reusit astia sa afle tot frate ? E clar ca avem tradatori .... si deci ... ce facem ... ?

Chiar daca unii am votat NU si ne-am temut de 'secretul' pe care il tine consiliul (chiar eu m-am trezit acuzat ca dau exemple pe unii in consiliu) trebuie sa actionam toti in interesul Valahiei.
Ca atare, misiunea respectivilor nu este oficiala. Actiunile lor nu sunt aprobate de Consiliu si nu sunt ale Valahiei.
Trebuie sa nu intram in razboaie de care nu suntem pregatiti.
Sincer, abia am dat jos 2 primari care au si demisionat inainte de atac, si noi vrem sa ne batem cu alte tari...
De urgenta propun construirea zidului pentru a limita numarul maxim de atacatori.
Sus


Anghelos

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 524
Trimis: 23 Feb 2008 17:21 Titlul subiectului:
MARELE SECRET ... era clar ca o sa se uite la profil si apare Valahia ... la 8 din ei ... pana la urma tot se afla ... avem un papagal ... oare tu , oare tu ?
sa hotaram ce facem in situatia asta ... sa vina unu cu o solutie inteligenta .
P.S. votez pentru ZID ... cat mai mare si constituirea unei armate active ... vin spre tara in seara asta .

Permiteti-mi sa intervin, stiu ca nu sunt consilier dar ca admin si direct implicat in problema as dori sa-mi exprim punctul de vedere. Deci nu va panicati asa usor, oricum ar fi aflat, cheia e sa aflam cine e soarecul, din scrisoare s-ar crede ca nu e din consiliu sau OD pt ca atunci ar fi stiut exact cine trebuie sa plece. Eu zic sa nu se recunoasca nimic, sa se nege vehement orice implicare iar daca se aduce dovada clara ca noi mergem acolo, este grupul meu, finantat nu se stie de unde dar in nici un caz de la comitat. Eu oricum as fi mers voluntar in Bulgaria pentru ca ma leaga o convingere anti-otomana, mai exact anti ocupatie otomana, doar lipsa banilor m-a impiedicat sa fac asta ca nu mai ceream nimic de la consiliu. Deci Tudy tine-te pe pozitie si binenteles asteapta sa vezi ce zice Anemesh. Anghelos scuze ca am editat pe postul tau. Lukej
Sus


Micutzu14

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 454
Trimis: 23 Feb 2008 17:49 Titlul subiectului:
Dap , sunt de acord cu Lukej , eu zic la fel , fermi pe pozitzii ... ca nu ajutam , dar dak e vro problema .. cine poate face armata ? cine are 100% la 2 din materiile armatei ?
Sus

Anghelos

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 524
Trimis: 23 Feb 2008 18:21 Titlul subiectului:
i will be done my lord armata va fi gata ... vin in tara si ma apuc daca imi dati aprobare ... o sa am nevoie doar de cei 3 level 3 din pitesti ... ca sa produca puncte mai repede si va rog zidurile neaparat ... e prima prioritate .
Sus

Marmotzel

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 1016
Trimis: 23 Feb 2008 19:16 Titlul subiectului:
10nutz a scris:

Sincer, abia am dat jos 2 primari care au si demisionat inainte de atac, si noi vrem sa ne batem cu alte tari...

De fapt ...doar unul. Apasii nu a demisionat.
Sus

Anghelos

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 524
Trimis: 23 Feb 2008 20:03 Titlul subiectului:
acum e altceva ... eu sunt de partea buna
Sus

Sus

Koko26

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3400
Trimis: 23 Feb 2008 20:58 Titlul subiectului:
wow.... nu as vrea sa fiu ala care spune"v-am zis eu" pentru ca nu imi place situatia creata nici mie... asta e... am vrut razboi cu turcii, acuma il avem...
1. voi ati spus la cei care pleaca ca chestia asta e strict secreta??? ca se prea poate ca prietenu/ruda/logodnica vrunuia din cei de pe lista sa fie informatoru... la fel de bine cum poate sa fie unul dintre noi...
2. care e faza cu zidu? chiar au fost implementate zidurile??? cine le poate construi??
3. in continuare trebuie actionat ca totul sa fi fost neoficial, consiliul sa nu stie nimic despre aia... cu alte cuvinte, toata lumea [populatia celor 3 tari implicate] o sa stie adevarul, insa sa nu fie niciodata recunoscut oficial...
4. anghelos... organizarea armatei... bafta multa... si eu ajut cum pot ca parcalab al rosioriului... dar degeaba... cand aude omu ca tre sa fie activ zilnic pe forum renunta la armata... iar aia activi pe forum pur si simplu nu au chef sa intre in armata... si aici gasim exemple de cetateni indiferent de functie, familie, apartenenta politica, nivel sau orice altceva.... parerea mea e ca doar printro minune se poate face ceva cu armata noastra peste noapte.... in timp, da, se poate dezvolta.... peste noapte insa, nu se poate....
5. cat despre soarecele din consiliu... va permit sa ma suspectati... eu sunt cel care a sustinut tot timpul ca e o prostie mare sa trimitem grupul respectiv... insa nu vad logica sa dai informatia asta la inamici..... oricat de adverse ar fi fost parerile mele despre actiunea aceasta.... cred ca suntem intr-un mare rahat, la care ne asteptam cu totii [mai ales cei care au votat pentru trimiterea grupului], insa nu ne asteptam sa intram in el atat de repede...
_________________

Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia

Sus

dia
Banat pe regatele

Mesaje : 156
Data de înscriere : 05/11/2008

Foaie de personaj
Zona Rp:
DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Left_bar_bleue30/100DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty_bar_bleue  (30/100)

Sus In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty Re: DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

Mesaj Scris de dia Mier Noi 12, 2008 1:51 pm

---fromINT10nutz

Data înscrierii: 27/Oct/2007
Mesaje: 249
Trimis: 18 Feb 2008 21:33 Titlul subiectului:
Sincer, ma tem pentru secretul pe care il poate asigura consiliul.
Am postat pentru a motiva modificarea art.6.1 ca Ovidius a cumparat lemne desi nu are ce sa faca cu ele. Ei bine, acesta stia si chiar mi-a atras atentia.
Fata de aceste aspecte arat ca sunt de acord ca Lukej sa primeasca grantul, si in rest nu e treaba noastra, a Consiliului. El primeste bani pentru achizitia de produse din Bulgaria si Turcia, din care va plati si pe ceilalti din grupul sau, iar daca impreuna cu acestia se va implica in lupte, e treaba lor.
In acest mod evitam orice probleme diplomatice.
Daca va exista o aprobare a Consiliului suntem parte la actiunile grupului si implicit se pot strica relatiile diplomatice. Ca atare e mai bine sa fie respinsa cererea de a trimite trupe si sa fie acordat doar grantul.
Sus


Ioan_lupu

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 534
Trimis: 19 Feb 2008 09:02 Titlul subiectului:
Daca trimtem trupe sub comanda unui comandant Valah, secretul nu va mai fi nici un secret. Deci daca trimitem trupe, le trimitem oficial. Am vazut harta cu drumul dintre Bulgaria si Imperiul Otoman, luptele vor fi pe un teren pustiu, deci nema bonusuri de aparare de la ziduri, nema mancare, totul trebuie transportat pana la locul luptei, care e departe, cale de 6 zile de la cel mai apropiat oras bulgaresc. Ma tem ca armatele se vor dezorganiza pana ajung sa lupte, pentru ca trebuie sa aiba mancare si sa fie platite 6 zile pana ajung pe front, zilele cat lupte plus zilele cat se intorc la refacere. O campanie de atac va fi extrem de scumpa. Deoarece nu avem tratat cu Turcia, eu am votat DA, totusi trebuie sa luam in considerare aspectele strategice ale campaniei. Cu ce platesc Bulgarii participarea noastra? Pentru ca daca formam armata de aici, ne va costa mai mult decat credeti ...
Sus

Zaat

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 126
Trimis: 19 Feb 2008 09:19 Titlul subiectului:
am votat DA , suna mult mai bine "campanie oficiala"
_________________
EQUITES ORDO DRAKONIS

=============================================
Sa trimitem in secret 8 persoane pt a se alatura armatei bulgare in lupta cu turcii?
DA
58% [ 7 ]
NU
41% [ 5 ]
Voturi totale : 12

Autor Mesaj
Anemesh

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 1333
Trimis: 18 Feb 2008 07:13 Titlul subiectului: vot pt trimiterea de trupe in secret in lupta cu turcii
am confirmarea urmatorilor ca vor pleca sa se alature armatei bulgare
lukej, trolli, noptis, geo, vasile_lupu, fulga
propun sa dam ca solda pt 60 de zile:
23*60 + 15*60 pt cei de lvl 3
23*60 + 12*60 pt cei de lvl2
acesti bani le vor asigura salariul de 23 pe zi pe care il pierd ca nu mai pot mesteri in ateliere iar 15, respectiv 12, pe zi vor fi dati pt a isi reface statusurile pierdute in timpul luptelor
cei care se vor intoarce acasa inainte ca liderul sa hotarasca acest lucru, vor inapoia toti banii primiti plus 10%
daca se intorc acasa inainte de cele 60 de zile, se vor returna banii pt zilele platite in plus
toata captura se va dona la ducat
liderul va primi un grant de 10000 pt a cumpara pt ducat diverse iar la inapoiere inainte de a anula grantul, va fi o discutie online intre conte, serif, ministru si lider prin care se va face analiza grantului prin probe online
Ultima modificare efectuata de catre Anemesh la 18 Feb 2008 08:26, modificat de 1 data în total
Sus

dia
Banat pe regatele

Mesaje : 156
Data de înscriere : 05/11/2008

Foaie de personaj
Zona Rp:
DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Left_bar_bleue30/100DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty_bar_bleue  (30/100)

Sus In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty Re: DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

Mesaj Scris de dia Mier Noi 12, 2008 1:52 pm

Lewowar

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 875
Trimis: 18 Feb 2008 07:41 Titlul subiectului:
am votat DA, urand succes deplin in misiunea lor .
Sus

---fromINTFlavioratus

Data înscrierii: 19/Sep/2007
Mesaje: 561
Locatie: Focsani Trimis: 18 Feb 2008 08:29 Titlul subiectului:
Da, intotdeauna am fost de parere ca popoarele pasnice mor de foame, asa cum e Romania in RL. Ia sa fi avut si noi colonii si alte cuceriri sa vazi cum se ridica nivelul....
Asa ca DA, pe ei pe mama lor.
_________________
Not R.I.P


Onoare & Respect
Sus

Koko26

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3400
Trimis: 18 Feb 2008 08:59 Titlul subiectului:
am votat NU pentru ca mi se pare o mare prostie... ne facem dusmani doar din lipsa de ocupatie... cred ca ar trebui sa gandim cu totii la binele tarii... ca de asta suntem aici.... si chiar nu imi dau seama cum de credeti ca e bine sa ni-i punem pe turci pe cap...
mah, voi chiar nu va aduceti aminte cum a inceput razboiul intre bulgari si turci?? ar trebui, ca nu s-a inamplat decat acu vreo 10 zile... un grup de 8 nebuni a zis ca gata, bulgaria declara razboi turciei... desi nu asta era votul consiliului... nu va dati seama ca noi acum facem acelasi lucru??? trimitem 8 nebuni sa deschida razboi turciei... si nu ramaneti cu parerea ca aia sunt departe, ca in 5 zile sunt la noi cu ditamai armata si atunci ce facem?? ca la ce rahat de armata avem noi... 20 de oameni in toata tara, dintre care cel putin vreo 5 nu i-am mai vazut de multa vreme pe forumu armatei...
inteleg ca unii sunt mai razboinici din fire... si vreti lupte si alte din astea... dar incercati sa va dati seama ca nu toata lumea e asa.... iar voi acum reprezentati tot poporul... chiar credeti ca suntem pregatiti pentru asa ceva??? eu nu cred...
_________________

Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia

Sus


Anemesh

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 1333
Trimis: 18 Feb 2008 11:37 Titlul subiectului:
dar oficial ei nu vor reprezenta valahia ... plus ca 8 oameni intr-o armata de 56 vor fi mai greu de identificat
isi vor sterge descrierea de la caractere si poate chiar o sa puna un text in bulgara sa ii induca in eroare si sa nu se uite de la cine au ultimile pct de incredere ...
daca turcii vor vrea sa ajunga in valahia, vor trebui sa treaca prin bulgaria, deci putem folosi acest avantaj, ca suntem destul de protejati
intre timp trebuie sa ne formam si noi macar o armata mare care sa poata lupta pe cont propriu
Sus
Marmotzel

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 1016
Trimis: 18 Feb 2008 12:27 Titlul subiectului:
Dupa cum am mai zis, aceasta expeditite este o" greseala".
Votat NU.
Sus

Anghelos

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 524
Trimis: 18 Feb 2008 14:14 Titlul subiectului:
Votat Da ... vrea si Tudoser ... fierar level 2 si Zenga level 1 dar 30 putere ... bata si scut si lord .

Vorbitorul level 3 cal bata scut sabie 110 putere vrea si el

Si daca se poate si eu ... cal bata scut sabie 255 putere si ditamai Lordu
Sus

---fromINT10nutz

Data înscrierii: 27/Oct/2007
Mesaje: 249
Trimis: 18 Feb 2008 17:05 Titlul subiectului:
In principiu sunt de acord, asa cum am mai spus. Vreau insa sa stiu cine va primi cei 10.000 lei.
Sus


Micutzu14

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 454
Trimis: 18 Feb 2008 17:26 Titlul subiectului:
Eu am votat nu , pentru ca sunt impotriva ideei , dar vad ca se baga multa lume ... bafta baieti ...
Sus

Anemesh

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 1333
Trimis: 18 Feb 2008 20:14 Titlul subiectului:
ii putem include si pe vorbitoru si tudorser
in schimb nu vreau ca nici unul dintre consilieri sa participe la expeditie
pt grant il propun pe lukej, ca lider de grup si dupa cum spuneam la intoarcere va inapoia grantul dupa ce contele, seriful, ministrul comertului si lukej vor fi online in conferinta si vor verifica produsele si banii din grant ...
Sus

Koko26

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3400
Trimis: 18 Feb 2008 21:18 Titlul subiectului:
sunt in continuare total impotriva acestei idei....
insa daca vom ajunge sa stabilim prin vot ca o sa facem asa ceva, sunt de acord cu urmatoarele: lukej sa detina grantul pentru ca este lvl3, carisma maxima si in primul rand om de incredere... vorbitorul sa fie inclus pe lista pt ca la nevoie poate forma armata.... anghelos ca sa intre in grup ar trebui mai intai sa isi dea demisia din consiliu, si nu as vrea asta, ca tocmai are sansa sa arate ce poate in reformarea armatei.... nu vreau sa fie mai mult de un level 2 din cele 3 orase, tocmai pentru a nu destabiliza economiile oraselor... din rosiori pot sa plece si 8 lvl2 ca oricum sunt destui din fiecare meserie...
partea in care ziceati sa punem text in bulgara in profilul celor trimisi... chiar nu stiati ca in primele randuri scrie orasul, comitatul si tara din care sunt jucatorii respectivi? si ai nu poti sa schimbi.... deci acest grup nu poate sa fie si nu va fi secret....
_________________

Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia


---fromINTFlavioratus

Data înscrierii: 19/Sep/2007
Mesaje: 561
Locatie: Focsani Trimis: 18 Feb 2008 21:21 Titlul subiectului:
Aloooo, ceilalti consilieri fac nanitza.
Cred ca e problema destul de importanta asa ca ar trebui sa votati toti.
Naniiiii, naniiiii
Doarme consilieruulll mamiiii
Naniii, naniii
_________________
Not R.I.P


Onoare & Respect
Sus

---fromINT10nutz

Data înscrierii: 27/Oct/2007
Mesaje: 249
Trimis: 18 Feb 2008 21:33 Titlul subiectului:
Sincer, ma tem pentru secretul pe care il poate asigura consiliul.
Am postat pentru a motiva modificarea art.6.1 ca Ovidius a cumparat lemne desi nu are ce sa faca cu ele. Ei bine, acesta stia si chiar mi-a atras atentia.
Fata de aceste aspecte arat ca sunt de acord ca Lukej sa primeasca grantul, si in rest nu e treaba noastra, a Consiliului. El primeste bani pentru achizitia de produse din Bulgaria si Turcia, din care va plati si pe ceilalti din grupul sau, iar daca impreuna cu acestia se va implica in lupte, e treaba lor.
In acest mod evitam orice probleme diplomatice.
Daca va exista o aprobare a Consiliului suntem parte la actiunile grupului si implicit se pot strica relatiile diplomatice. Ca atare e mai bine sa fie respinsa cererea de a trimite trupe si sa fie acordat doar grantul.
Sus

dia
Banat pe regatele

Mesaje : 156
Data de înscriere : 05/11/2008

Foaie de personaj
Zona Rp:
DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Left_bar_bleue30/100DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty_bar_bleue  (30/100)

Sus In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty Re: DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

Mesaj Scris de dia Mier Noi 12, 2008 1:55 pm

Ioan_lupu

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 534
Trimis: 19 Feb 2008 09:02 Titlul subiectului:
Daca trimtem trupe sub comanda unui comandant Valah, secretul nu va mai fi nici un secret. Deci daca trimitem trupe, le trimitem oficial. Am vazut harta cu drumul dintre Bulgaria si Imperiul Otoman, luptele vor fi pe un teren pustiu, deci nema bonusuri de aparare de la ziduri, nema mancare, totul trebuie transportat pana la locul luptei, care e departe, cale de 6 zile de la cel mai apropiat oras bulgaresc. Ma tem ca armatele se vor dezorganiza pana ajung sa lupte, pentru ca trebuie sa aiba mancare si sa fie platite 6 zile pana ajung pe front, zilele cat lupte plus zilele cat se intorc la refacere. O campanie de atac va fi extrem de scumpa. Deoarece nu avem tratat cu Turcia, eu am votat DA, totusi trebuie sa luam in considerare aspectele strategice ale campaniei. Cu ce platesc Bulgarii participarea noastra? Pentru ca daca formam armata de aici, ne va costa mai mult decat credeti ...
Sus

Zaat

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 126
Trimis: 19 Feb 2008 09:19 Titlul subiectului:
am votat DA , suna mult mai bine "campanie oficiala"
_________________
EQUITES ORDO DRAKONIS

=============================================

Marmotzel

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 1016
Trimis: 09 Feb 2008 16:36 Titlul subiectului: @ Turcia (Imperiul Otoman) -- TRATAT
Va rog sa luati la cunostinta de urmatoarele.
Astept parerile dumneavoastra si eventualele modificari.
Citat:
Treaty of Friendship and Mutual Cooperation Between Principat de Valahia and Osmanli Imparatoglu signed at xxxxxxxxxxxxxxx (two places - where is the location of the
Counts) on xxxxxxxxxx (date). Original in English submitted to the Counts of the two lands on xxxxxxxxx (date).
Their Excelencies the Counts of the both countries desiring to consolidate on a permanent basis the Friendship and good correspondence which happily prevails between the two Parties, have determined to establish by a convention several points, the settlement whereof will be productive of general advantage and reciprocal utility to both States. With this intention Her Excellency Cucurbita (name of one of the
Counts) has appointed Head Ambassador Jusuf Bayrakli and His Excelency Anemesh (name of one of the Counts) has appointed Head Ambassador Tudy Cantacuzino. And the said Plenipotentiaries have agreed upon and concluded the following Articles.
ART. I.
There shall be a firm and inviolable Peace and sincere Friendship between Her Excellency Cucurbita (name of one of the Counts) his successors and subjects, and His Excellency Anemesh (name of one of
the Counts) his successors and subjects, without exception of persons or places.
ART. II.
The two High contracting Parties shall by all the means in their power maintain peace and harmony among the both countries and oblige themselves expressly to restrain from any hostilities on the part of the other.
ART. III.
Ambassadors shall be reciprocally presented and established with the privileges and powers which those of the most favoured Nations enjoy.
ART. IV.
The two high contracting Parties hoping that the good correspondence and friendship which happily reigns between them will be further increased by this Treaty, and that it will contribute to augment their
prosperity and opulence, will in future give to their mutual relations all the extension and favor which the advantage of both Countries may require..
ART. V.
The present Treaty shall not be in force untill ratified by the Contracting Parties, and the ratifications shall be exchanged in seven days from this time, or sooner if possible.
ART. VI.
The two High contracting parties hereby agree that, they will remain neutral to the wars of the other party. They will never help the country that is in war with the other party unless they have a solid proof that the other party signing this agreement is responsible for the war, and they will do everything in their power to help solve the conflicts.
ART. VII.
The two High contracting parties also agree that, Lords, their heirs, and successors are contractually obligated to respect this entire treaty, and any treaty that is to be signed between the respective countries. Disregard of any clause(s) within any treaty that is signed between the two respective countries, frees the other party of its commitment until a compensation is made/or agreements can be reached. Canceling procedure of any agreement will be as follows:
A mail from the Duke will be sent to the other Duke, then an official and formal declaration will be published in the other Duchy's Inn. Copies should be posted in the Embassies as well. A full or partial rewriting of the treaty or even its cancellation can be decided by mutual consent.
In Witness whereof We the underwritten Ambassadors of Her Excellency Cucurbita and of His Excellency Anemesh have signed this present Treaty of Friendship and Mutual Cooperation Between Principat de Valahia and Osmanli Imparatoglu shall announce our will in the respected halls of ambassadors as well as exchange the proofs of signed Treaty.
Done at xxxxxxxxx (place names of residence of the ambassaodrs) this xxxxxxxxxxxx (day and year)
[/quote]
*nu am avut timp sa il si traduc in romana ... daca se ofera cineva este binevenit
Ultima modificare efectuata de catre Marmotzel la 11 Feb 2008 13:54, modificat de 1 data în total
Sus
Marmotzel

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 1016
Trimis: 10 Feb 2008 17:16 Titlul subiectului:
Observ ca domniile lor, membrii consiliului nu isi rezerva cateva clipa din aglomeratul lor program si pentru politica externa.
Sus

Anemesh

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 1333
Trimis: 10 Feb 2008 17:25 Titlul subiectului:
probabil ca de luni vom discuta si problema asta
Sus

Micutzu14

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 454
Trimis: 10 Feb 2008 17:40 Titlul subiectului:
Eu l-am citit de prima data , in mare , problema e ca s-ar putea sa fie unele lucruri care ar trebui modificate ... Ma mai gandesc si va spun daca am vreo forma mai buna
Sus

Ioan_lupu

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 534
Trimis: 10 Feb 2008 19:23 Titlul subiectului:
Mai trebuie putin finisat, dar in principiu e Ok.
Sus

Koko26

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3400
Trimis: 10 Feb 2008 19:25 Titlul subiectului:
eu sunt pentru... pentru un tratat... nu am pretentia ca am inteles tot ce scrie in tratatu asta... asa ca ma voi pronunta detaliat de abia dupa ce vad varianta in romana...
_________________

Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia

Bluehunt

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 467
Trimis: 11 Feb 2008 00:11 Titlul subiectului:
ar trebui postat textul in ro si facut poll
Sus

Anghelos

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 524
Trimis: 12 Feb 2008 10:36 Titlul subiectului:
mai nu e indicat sa avem prietenie si cu turcia si cu bulgaria ... sa avem cu bulgaria ... si cu turcia sa fim mai reci ... parerea mea ca poate pe viitor vrem si noi sa plecam sa ii ardem pe turci
Sus

Anemesh

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 1333
Trimis: 12 Feb 2008 20:29 Titlul subiectului:
cred ca ar trebui sa ii mai tinem in sah pe turci si sa semnam un tratat de neagresiune daca le declara independenta bulgarilor ...
in rest, cred ca trebuie sa ii aducem cat mai aproape pe bulgari pt ca ar putea pe viitor sa ne ajute si ei la cucerirea sau castigarea vreunei independente
Sus

Micutzu14

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 454
Trimis: 12 Feb 2008 20:32 Titlul subiectului:
Te-ai gandit ca vorbesti in numele unui popor intreg ? Noi nu suntem in stare sa punem pe piecioare o economie stabila si tu vrei razboi ? Mai gandeste-te ... Daca avem tratate de pace cu toate pentru noi este cel mai benefic .
Sus

---fromINTFlavioratus

Data înscrierii: 19/Sep/2007
Mesaje: 561
Locatie: Focsani Trimis: 12 Feb 2008 22:30 Titlul subiectului:
Tratatele in general sunt bune, daca reglementeaza aspecte de care tara are nevoie. Termenii generali sunt buni de ochii lumii.
Eu nu stiu ce va mai amagiti cu tratate. Pai la cat suntem noi de fragezi orice nou conte mai razboinic de la ei poate porni o "semiluna" sa nu zic cruciada, spre vest, asa ca.....
Parerea mea e ca succesorul lui nenea lor conte daca vrea sa ne calce, ne calca si gata.
Adicatelea suntem prea firavi pentru a ne pune sperante in tratate. E ca si cum "motanul" ar face tratat de pace cu "soarecele"
_________________
Not R.I.P


Onoare & Respect
Sus

dia
Banat pe regatele

Mesaje : 156
Data de înscriere : 05/11/2008

Foaie de personaj
Zona Rp:
DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Left_bar_bleue30/100DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty_bar_bleue  (30/100)

Sus In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty Re: DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

Mesaj Scris de dia Mier Noi 12, 2008 1:56 pm

Koko26

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3400
Trimis: 12 Feb 2008 22:32 Titlul subiectului:
cred ca cel mai bine e sa facem cum au facut si conducatorii nostri prin vremurile alea... adica nu facem razboi, nu facem aliante prea stranse.... ne intelegem bine cu toata lumea, dar perfect cu nimeni... nu vom avea niciodata de pierdut, dar nici castiguri nu vom avea multe.....
anghelos.... nu vezi ca esti singuru nebun care vrea sa mearga la casapit alte natii? pana acu aveai pata pusa pe bulgari... acu vrei sa ii spargi pe turci... bine ca nu au deschis asita granita catre unguri ca ii terminai pe toti pe acolo... pana cand nu vom avea o armata numeroasa, pana cand nu vom avea macar vreo 10 ca tine cu toate armele si putere la maxim, pana cand nu vom avea motive cu adevarat serioase, pana atunci sa nu mai vorbim de vreun razboi...
cat despre tratat, eu inca mai astept traducerea... pentru ca engleza mea nu tocmai elevata nu e in stare sa imi transmita o parte din informatiile de mai sus... deci cine se ofera cu traducerea???
_________________

Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia


Sus

Lewowar

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 875
Trimis: 13 Feb 2008 05:36 Titlul subiectului:
bluehunt a scris:
ar trebui postat textul in ro si facut poll

este si parerea mea
Sus

Anemesh

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 1333
Trimis: 13 Feb 2008 08:21 Titlul subiectului:
koko, nu stiu daca va strica sa ne consumam energiile razboinice pe teritoriile altora decat sa ne duelam pe aici pt tot felul de orgolii
in plus in jocul asta avem ocazia sa facem o romanie cat vrem noi de mare, adica nu cat vrem ci cat vom fi in stare...
si un alt argument ar fi ca un razboi e benefic pt economie atata timp cat e dus pe teritoriul inamic
Sus

Marmotzel

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 1016
Trimis: 13 Feb 2008 08:52 Titlul subiectului:
Un celebru citat roman zicea asa "Pentru a duce un razboi ai nevoie de trei lucruri :bani, bani si iarasi bani"
Parerea mea e ca inca nu ne putem permite sa ducem un razboi nici pe teritoriul nostru nici pe cel inamic, inca nu suntem destul de bine dezvoltati din punct de vedere economic.
Probabil dupa cateva luni de lucrat impreuna , lasat certurile deoparte si "luptele" intre noi vom putea ajunge la un nivel la care putem decide daca este necesar sa purtam un razboi si sa impunem tratate in imprejurimi.
Tratatul cu Turcia poate fi impus de catre noi, deoarece ei ar accepta aproape orice in momentul de fata. Asa ca va astept cu idei pentru modificarea articolelor existente si adaugarea unora noi, acesta fiind si scopul acestui topic.



atentie la tratat zice de destabilizare economica,te rog posteaza pe forumul vostru sa stie toata lumea cand noi am atacat turcia,am multe salvate de cand eram in consiliu,daca mai vrei sa imi comunici pe mail,eu m-am lasat de joc am foarte multa treaba si nu mai am timp de joc.daca vrei sa iti bati joc poti posta si pe forumul lui rk sa vada si tara cine e luckej,anghelos..anemesh,ancucius,acum poti intelege de ce nu vor sa faca public,ar insemna razboi cu turci direct.hai sa te vad acum ai dovezi aruncai in aer

dia
Banat pe regatele

Mesaje : 156
Data de înscriere : 05/11/2008

Foaie de personaj
Zona Rp:
DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Left_bar_bleue30/100DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty_bar_bleue  (30/100)

Sus In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty Re: DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

Mesaj Scris de HEADWORX Mier Noi 12, 2008 3:13 pm

interesting dar cam vechi discutiile astea
HEADWORX
HEADWORX
Consilier
Consilier

Mesaje : 464
Data de înscriere : 05/11/2008
Localizare : Tamplar de Targsor

Foaie de personaj
Zona Rp:
DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Left_bar_bleue60/100DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty_bar_bleue  (60/100)

Sus In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty Re: DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

Mesaj Scris de dia Mier Noi 12, 2008 3:15 pm

dar unii inca sunt de actualitate ....
si vor mai urma si altele

dia
Banat pe regatele

Mesaje : 156
Data de înscriere : 05/11/2008

Foaie de personaj
Zona Rp:
DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Left_bar_bleue30/100DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty_bar_bleue  (30/100)

Sus In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty Re: DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

Mesaj Scris de dia Mier Noi 12, 2008 5:17 pm

nistor nistor: acum ati inteles ce probleme avem cu turcii?
dia dia dia: nu cred ca au inteles toti
nistor nistor: explicale
dia dia dia: ei spun ca disc sunt vechi
nistor nistor: daca voi plecati..si calcati tratatul..va fi razboi..dar local
dia dia dia: cine noi?
nistor nistor: stiai ca anghelos are tratat cu turcii?
nistor nistor: ca ii ajuta..acum intelegi si de ce ii ajuta?
nistor nistor: deoarece noi i-am atacat cand erau mici
nistor nistor: dia te stiu o fata desteapta si activa..
nistor nistor: armata nu e pregatita sa faca fata turcilor?..vrei sa ne subjuge?
nistor nistor: luckej ..anghelos au facut mari greseli de conducere
nistor nistor: ei in loc sa ne lase liber..si sa putem face negot pe piata lor..tampiti au atacat in secret
nistor nistor: acum am inteles ca bulgarii vor produse de la noi
nistor nistor: si o sa le dea
nistor nistor: scapam de ele
nistor nistor: elibereaza piata
nistor nistor: ce zici?
dia dia dia: atacu a fost demult
nistor nistor: dar nu uita ca ei nu au uitat
nistor nistor: erau mici si nedezvoltati
dia dia dia: si turcii sunt pusi la respect de bulgari
nistor nistor: ai tradus tratatul?
nistor nistor: neh,am vrea noi,turci doar nu sunt organizati
nistor nistor: pentru a traduce tratatul ai google translate
nistor nistor: exista un punct in care noi nu avem voie sa ne ducem la ei pe piete
nistor nistor: doar cu acordul lor
nistor nistor: am sa iti mai dau
nistor nistor: legea cu imprumuturile.
nistor nistor: cei care au avansat pe banii comitatului si acum nu vor sa doneze nici 3 lei
nistor nistor: cand s-a abrogat legea
nistor nistor: legea invatamantului
nistor nistor: legile care dadeau voie sa se cumpere de pe piate produse la suprapret
nistor nistor: bani pierduti aiurea
nistor nistor: am pornit cu 600000lei,si au ramas cu 35000lei..de ce?..ai sa vezi cum si-au batut joc de bani
dia dia dia: da-mi tot ce ai
dia dia dia: postez tot
dia dia dia: chiar si ce vb akm
dia dia dia: vrei?
nistor nistor: 400000lei furati de trupa de soc anghelosi..si 150000lei cheltuiti cu voia consiliilor care erau
nistor nistor: da,poti da si numele meu
nistor nistor: eram contra multora,eram alaturi de one pana sa vad ce au facut
nistor nistor: cand am studiat cu atentie ce au facut am lasat one,de aceea am renuntat la caracter
nistor nistor: acum vreau macar sa ajut
nistor nistor: sa vedeti si sa vada toti situatia reala
nistor nistor: Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3408
Trimis: 19 Apr 2008 21:38 Titlul subiectului:

Averea comitatului la data preluarii mandatului de catre Lewowar si Tudy: 597157.66 lei

Averea comitatului la data demisiei lui Lewowar si Tudy: 116183,08 lei
Diferenta : 480974,58 lei

dia
Banat pe regatele

Mesaje : 156
Data de înscriere : 05/11/2008

Foaie de personaj
Zona Rp:
DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Left_bar_bleue30/100DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty_bar_bleue  (30/100)

Sus In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty Re: DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

Mesaj Scris de dia Mier Noi 12, 2008 5:20 pm

si mai urmeaza...

dia
Banat pe regatele

Mesaje : 156
Data de înscriere : 05/11/2008

Foaie de personaj
Zona Rp:
DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Left_bar_bleue30/100DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty_bar_bleue  (30/100)

Sus In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty Re: DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

Mesaj Scris de dia Mier Noi 12, 2008 5:34 pm

si akm sa vedeti cu cat s-a preluat comitatul si cum s-au cheltuit banii in epoca VLH..
The_legend



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 1332
Trimis: 01 Iul 2007 23:18 Titlul subiectului: Averea comitatului

Azi, 1 iulie 1455, comitatul are:

Trezoreria Comitatului : 17869,80 lei

Inventariul bunurilor Comitatului:

50 felii de paine
5 tone de piatra
50 bucati lemn
16 uncie de fier

Daca un primar are nevoie de fier sa imi zica ca sa dau un imprumut...

Cred ca ar trebui sa strangem mai mult paine, sa avem pentru zile negre...

Ultima modificare efectuata de catre The_legend la 23 Iul 2007 12:19, modificat de 1 data în total

Sus


The_legend



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 1332
Trimis: 06 Iul 2007 19:00 Titlul subiectului:

M-am intors si iar incep cu postarile

Azi, 6 iulie 1455, comitatul are:

Trezoreria Comitatului : 28987,20 lei

Inventariul bunurilor Comitatului:

28 sticle cu lapte Pune de vanzare
9 halci de vaca Pune de vanzare
5 tone de piatra Pune de vanzare
67 halci de porc Pune de vanzare
15 ghemuri de lana Pune de vanzare
11 piei Pune de vanzare
93 bucati lemn Pune de vanzare
1 scara mica Pune de vanzare
1 scara lunga Pune de vanzare
1 maner Pune de vanzare
1 barca Pune de vanzare
16 uncie de fier Pune de vanzare
1 pantofi Pune de vanzare

Sus

The_legend



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 1332
Trimis: 10 Iul 2007 09:46 Titlul subiectului:

Azi, 10 iulie 1455, comitatul are:

Trezoreria Comitatului : 35349,40 lei

Inventariul bunurilor Comitatului:

28 sticle cu lapte Pune de vanzare
9 halci de vaca Pune de vanzare
5 tone de piatra Pune de vanzare
67 halci de porc Pune de vanzare
15 ghemuri de lana Pune de vanzare
11 piei Pune de vanzare
93 bucati lemn Pune de vanzare
1 scara mica Pune de vanzare
1 scara lunga Pune de vanzare
1 maner Pune de vanzare
1 barca Pune de vanzare
16 uncie de fier Pune de vanzare
1 pantofi Pune de vanzare

Sus


The_legend



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 1332
Trimis: 15 Iul 2007 13:09 Titlul subiectului:

Azi, 15 iulie 1455, comitatul are:

Trezoreria Comitatului : 41506,25 lei

Inventariul bunurilor Comitatului:

18 sticle cu lapte
9 halci de vaca
5 tone de piatra
67 halci de porc
15 ghemuri de lana
11 piei
98 bucati lemn
1 scara mica
1 scara lunga
1 maner
1 barca
16 uncie de fier
1 pantofi

Sus

dia
Banat pe regatele

Mesaje : 156
Data de înscriere : 05/11/2008

Foaie de personaj
Zona Rp:
DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Left_bar_bleue30/100DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty_bar_bleue  (30/100)

Sus In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty Re: DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

Mesaj Scris de dia Mier Noi 12, 2008 5:52 pm

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3408
Trimis: 19 Apr 2008 21:38 Titlul subiectului:

Averea comitatului la data preluarii mandatului de catre Lewowar si Tudy: 597157.66 lei

Averea comitatului la data demisiei lui Lewowar si Tudy: 116183,08 lei

Diferenta : 480974,58 lei

Dupa cum s-a vazut dupa o zi in care nu au mai fost astia in functie, banii comitatului CRESC in fiecare zi, asa ca oricate incercari de musamalizare s-ar fi incercat sa se faca timp de o luna, ca banii de fapt scad mult zilnic din cauza minelor si a noilor reguli ale comitatului, se demonstreaza acum ca a fost doar o minciuna cu care Lewowar si Tudy au dus pe nas pe cei care erau destul de creduli... stocul de bani CRESTEA in fiecare zi, NU SCADEA !!!

ar mai fi de adaugat 30 de zile ori 3000 de lei... 90000 lei... in total, 570974,58 au fost furati de-a lungul ultimei luni !!!!!
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia


Sus


Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3408
Trimis: 19 Apr 2008 21:44 Titlul subiectului:

Astazi am inapoiat grantul pe care il aveam cu arme inca de acum 3-4 luni, nu de alta dar aveam in el si mai multi bani care am considerat ca ar fi folositi mai bine in alte scopuri.

In grantul inapoiat comitatului am adaugat si 5 topoare nefinisate, MADE IN TARGSOR, cu destinatia fierariile din Rosiori. aceste topoare rog sa fie inapoiate Targsorului in momentul in care au fost ascutite!! Noi avem doar doi fierari care se ocupa mai ales cu cutite si galeti, asa ca nu au avut timp sa ascuta si topoarele...

De asemenea am mai trimis la comitat si 30 de paini, proprietate privata a mea As dori sa se acorde un grant Targsorului [prin mine sau oricine altcineva] cu cea mai mare parte a stocului de piei !! Nu de alta, dar avem 8 croitori care nu au ce sa lucreze, iar celelalte orase au stocuri de piei si nu au croitori... Vor fi inapoiati la comitat pantofi si cingatori...
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia


Sus


Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3408
Trimis: 01 Mai 2008 08:11 Titlul subiectului:

Trezoreria Comitatului : 102122,33 lei

Inventarul bunurilor Comitatului:

10 saci de porumb Pune la vanzare
16 pesti Pune la vanzare
24 saci cu grau Pune la vanzare
159 tone de piatra Pune la vanzare
1 halca de porc Pune la vanzare
224 bucati de lemn Pune la vanzare
8 scari mici Pune la vanzare
14 scari lungi Pune la vanzare
33 manere Pune la vanzare
4 topoare Pune la vanzare
581 uncie de fier Pune la vanzare
12 galeti nefinisate Pune la vanzare
18 galeti Pune la vanzare
27 cutite Pune la vanzare
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia


Sus


Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3408
Trimis: 02 Mai 2008 09:05 Titlul subiectului:

Trezoreria Comitatului : 103597,62 lei

Inventarul bunurilor Comitatului:

18 saci cu grau Pune la vanzare
129 tone de piatra Pune la vanzare -30
189 bucati de lemn Pune la vanzare
8 scari mici Pune la vanzare
13 scari lungi Pune la vanzare
33 manere Pune la vanzare
4 topoare Pune la vanzare
616 uncie de fier Pune la vanzare +36
14 galeti nefinisate Pune la vanzare
14 galeti Pune la vanzare
27 cutite Pune la vanzare
2 pantofi Pune la vanzare
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia


Sus


Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3408
Trimis: 03 Mai 2008 07:51 Titlul subiectului:

Trezoreria Comitatului : 103870,10 lei WOW si aici azi suntem cu totul pe plus

5 saci de porumb Pune la vanzare
14 pesti Pune la vanzare
38 saci cu grau Pune la vanzare
8 saci cu faina Pune la vanzare
1 halca de vaca Pune la vanzare
128 tone de piatra Pune la vanzare -1 wow
3 piei Pune la vanzare
3 legume Pune la vanzare
239 bucati de lemn Pune la vanzare
8 scari mici Pune la vanzare
13 scari lungi Pune la vanzare
1 vasla Pune la vanzare
33 manere Pune la vanzare
4 topoare Pune la vanzare
672 uncie de fier Pune la vanzare+64 wow din nou
14 galeti nefinisate Pune la vanzare
14 galeti Pune la vanzare
25 cutite Pune la vanzare
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia

Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3408
Trimis: 03 Mai 2008 21:53 Titlul subiectului:

Trezoreria Comitatului : 79299,35 lei

asta ca sa vedem maine dimineata cat se plateste la mineri...

PS: pt cei ce citesc acest mesaj la mult timp dupa ziua in care a fost scris: banii de azidimineata si pana la ora asta s-au dus 3.000 lei la primarii, alte ~~2.000 de lei in granturi ce vor fi returnate maine si 20.000 lei in grantul cu care se cumpara piatra de la bulgari... asta ca sa nu va faceti probleme sa incepeti sa deschideti procese
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia

================================================

Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3408
Trimis: 04 Mai 2008 07:50 Titlul subiectului:

Trezoreria Comitatului : 63035,60 lei

16263,75 lei diferenta... mai scadem cati bani sunt cu meniurile si coruptia... se ajunge la un -15.000 in fiecare duminica...


PostPosted: Sun Apr 27, 2008 6:35 am Post subject:
Trezoreria Comitatului : 95539,13 lei (plata minerilor)

atat era duminica trecuta (dimineata)... 32503,53 este diferenta intro saptamana.... 20.000 dati in grant la guitz... 3.000 la primarii, 2.000 in diverse granturi.... mai raman 7.500... astia sunt banii cu care averea a scazut in ultima saptamana...

Inventarul bunurilor Comitatului:

3 saci de porumb Pune la vanzare
2 pesti Pune la vanzare
80 saci cu grau Pune la vanzare
126 tone de piatra Pune la vanzare -2 piatra !!!! Cred ca merge mina 6 de piatra !! alta explicatie nu gasesc...
2 halci de porc Pune la vanzare
2 legume Pune la vanzare
133 bucati de lemn Pune la vanzare
12 scari mici Pune la vanzare
15 scari lungi Pune la vanzare
30 manere Pune la vanzare
4 topoare Pune la vanzare
697 uncie de fier Pune la vanzare +25 ... si am mai dat vreo 30 prin granturi
14 galeti nefinisate Pune la vanzare
17 galeti Pune la vanzare
5 cutite Pune la vanzare
1 palarie Pune la vanzare
3 pantofi Pune la vanzare

314 tone de piatra asta era duminica trecuta dimineata.... acum avem doar 126... intr-o saptamana am pierdut 188 piatra... farte mult, avand in vedere ca in ultimele zile am pierdut doar 3 piatra...

489 uncie fier duminica trecuta... acum avem 697... un plus de 208 fier, si in plus au fost alimentate toate orasele la greu cu fier saptamana asta
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Vala

dia
Banat pe regatele

Mesaje : 156
Data de înscriere : 05/11/2008

Foaie de personaj
Zona Rp:
DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Left_bar_bleue30/100DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty_bar_bleue  (30/100)

Sus In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty Re: DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

Mesaj Scris de dia Mier Noi 12, 2008 5:54 pm

Cally



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 543
Trimis: 04 Mai 2008 08:11 Titlul subiectului:

sa marit salariu la mina 3 de piatra la 16,5 lei....si a inceput sa lucreze la capacitate maxima 75/75. Pana acum eram cam 60/75.

Sus


Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3408
Trimis: 05 Mai 2008 14:25 Titlul subiectului:

Trezoreria Comitatului : 64536,29 lei adica suntem pe plus... desi am dat 1000 lei pt o primarie...

127 tone de piatra Pune la vanzare + 1 suntem pe plus si la piatra...

749 uncie de fier Pune la vanzare +52
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia


Sus


Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3408
Trimis: 06 Mai 2008 07:51 Titlul subiectului:

Trezoreria Comitatului : 86301,14 lei >> pe langa cei 20.000 pe care i-a returnat guitz au mai aparut inca 2.000 kef

134 tone de piatra Pune la vanzare !!!!!!!!!! minune maaaare !!!! Aseara mai erau doar 7 tone... era de asteptat ca astazi sa apara 37 in total... dar au aparut 134!!!! alt motiv de kef

839 uncie de fier Pune la vanzare plictiseala mare in domeniu asta... am facut ieri "doar" 90 de uncii de fier

prima zi in care merge excelent la toate cele 3
_________________

Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia


Sus


Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3408
Trimis: 07 Mai 2008 06:58 Titlul subiectului:

Trezoreria Comitatului : 84415,16 lei >>> de azidimineata si pana acum cumparai de la targ produse de 2.000 lei ... aseara am dat 2.550 lei pt primaria rosiori.... deci stam bine si cu banii...


128 tone de piatra Pune la vanzare -6 nu prea e de bine...

879 uncie de fier Pune la vanzare + 70 ca am mai dat 30 in rosiori...
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia


Sus


Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3408
Trimis: 08 Mai 2008 07:36 Titlul subiectului:

Trezoreria Comitatului : 84270,74 lei >>> bine ca intotdeauna... cumparaturi fac din ce in ce mai multe zilnic... avem chiar si niste mici stocuri de haine (d lvl 3)...

130 tone de piatra Pune la vanzare suntem pe +2 la piatra dar asta nu inseamna ca am scapat... inca nu cred ca e activa mina 5...

926 uncie de fier Pune la vanzare [color=green] +47 si am mai dat parca prin granturi inca vreo 30... [/color=green]

inca o zi in care mergem cu totu pe plus... la mai multe !!!
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia


Anemesh



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 1333
Trimis: 08 Mai 2008 09:56 Titlul subiectului:

cum arata inventarul de produse?

Sus


Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3408
Trimis: 08 Mai 2008 10:40 Titlul subiectului:

2 fructe Pune la vanzare
83 saci de porumb Pune la vanzare
34 saci cu grau Pune la vanzare
14 saci cu faina Pune la vanzare
3 halci de vaca Pune la vanzare
130 tone de piatra Pune la vanzare
4 gheme de lana Pune la vanzare
8 piei Pune la vanzare
180 bucati de lemn Pune la vanzare
16 scari mici Pune la vanzare
19 scari lungi Pune la vanzare
43 manere Pune la vanzare
926 uncie de fier Pune la vanzare
18 galeti nefinisate Pune la vanzare
16 galeti Pune la vanzare
24 cutite Pune la vanzare
2 palarii Pune la vanzare
1 ciorapi barbatesti Pune la vanzare
5 pantofi Pune la vanzare
2 cingatori Pune la vanzare

si mai sunt ceva granturi maricele pline de produse
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia


Sus

dia
Banat pe regatele

Mesaje : 156
Data de înscriere : 05/11/2008

Foaie de personaj
Zona Rp:
DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Left_bar_bleue30/100DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty_bar_bleue  (30/100)

Sus In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty Re: DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

Mesaj Scris de dia Mier Noi 12, 2008 5:59 pm

Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3408
Trimis: 09 Mai 2008 07:22 Titlul subiectului:

Trezoreria Comitatului : 85522,57 lei >>> pe plus... din pacate... ca am uitat sa trimit din inventar mancarea azinoapte si am pierdut 10 carne si 40 de paini ((

133 tone de piatra Pune la vanzare +3 e destul de clar.. zilnic o sa avem +3... in vreo 40 de zile mai facem un upgrade

986 uncie de fier Pune la vanzare fara numar, fara numar...
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia


Sus


Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3408
Trimis: 10 Mai 2008 07:42 Titlul subiectului:

Trezoreria Comitatului : 83925,19 lei >>> diferenta e prin granturi pe undeva... plus cumparaturi multe...

129 tone de piatra Pune la vanzare -4

1027 uncie de fier Pune la vanzare +41, si asta ca am mai dat multe catre orase...
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia


Sus


Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3408
Trimis: 11 Mai 2008 09:07 Titlul subiectului:

Trezoreria Comitatului : 62798,51 lei >> ar fi trebuit sa scrie aici cally de cum a intrat in joc... ca se pare ca de azidimineata si pana acum a mai dat cateva mii de lei prin granturi...

ok... sa facem un calcul...

Trezoreria Comitatului : 83035,60 lei >>> am scazut 20.000 lei.... cam mult.... vreo 4000 dati la primarii... am cumparat si foarte-foarte multe produse... sa zicem ca de vreo 10.000 .... ramane un minus de 6.000 ... sau ca sa luam tot ca saptamana trecuta spunem ca si saptamana asta am avut minus tot de 7500...

142 tone de piatra Pune la vanzare habar n-am de unde, insa azi suntem pe +13 la piatra

1065 uncie de fier Pune la vanzare +38 ... am mai impartit si pe la lume...desi nici chiar asa de mult....

cred ca explicatia e urmatoarea... ori avem mina cea noua de piatra (putin probabil), ori s-a muncit mai putin intro mina de fier, de unde rezulta si productie mai mica de fier dar si consum mai mic de piatra...
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia


Sus


Cally



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 543
Trimis: 11 Mai 2008 12:29 Titlul subiectului:

duminica se platesc salariile la mineri koko.
Trezoreria : 63759,81 lei
Balanta trezoreriei - in teste

Azi
Venit de pe urma taxelor: +0,00 lei
Venit de pe urma vanzarilor: +0,00 lei
Monetaria Regala: +3679,20 lei
Venitul de pe urma animalelor : +965,00 lei
Cumparaturi: -152,00 lei
Cheltuieli cu recrutarea minerilor: -18432,00 lei
Salariul Fortelor de Politie -0,00 lei
Coruptie si diverse pierderi: -338,28 lei
Evidenta imprumuturilor civile : +0,00 lei
Evidenta imprumuturilor militare : +0,00 lei

STFN a returnat 500,9 lei catre comitat....vezi la granturi ...pag 27
Xxxsabah a returnat si el 500 lei la comitat....pag 28...granturi

Ultima modificare efectuata de catre Cally la 12 Mai 2008 17:38, modificat de 1 data în total

Sus


Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3408
Trimis: 12 Mai 2008 07:45 Titlul subiectului:

Trezoreria Comitatului : 64711,68 lei >>> bineeee...

128 tone de piatra Pune la vanzare >> no comment...

1123 uncie de fier Pune la vanzare >>> mult....
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia


Sus


Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3408
Trimis: 13 Mai 2008 08:03 Titlul subiectului:

Trezoreria Comitatului : 65915,95 lei >>> e de bine....

126 tone de piatra Pune la vanzare >>> minus doua

1124 uncie de fier Pune la vanzare >> am dat vreo 30... dar stam destul de prost comparabil cu zilele trecute
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia


Sus
Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3408
Trimis: 15 Mai 2008 08:40 Titlul subiectului:

Trezoreria Comitatului : 61048,68 lei >>> e bine avand in vedere ca am dat intre timp 3000 la CdA, 1000 la Snagov si 1700 la Targsor... 66750 ar fi fost daca nu dadeam... deci pe plus


128 tone de piatra Pune la vanzare >>> +2

1209 uncie de fier Pune la vanzare >>> +85 in doua zile... si tot am mai dat fier...
_________________

================================

Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3408
Trimis: 16 Mai 2008 08:56 Titlul subiectului:

Trezoreria Comitatului : 65471,01 lei >>> wow... tare... dar nici nu am mai lasat sa se consume banii pe meniurile de la reset... si cred ca ar fi cazul sa fac asta de acum incolo, sa nu mai las painea sa se consume, ca daca nu avem lemne o sa rezulte ca brutarii nu o sa mai lucreze... rezulta ca o sa avem nevoie de stocul de paine....


Inventarul bunurilor Comitatului:

171 felii de paine Pune la vanzare
13 saci de porumb Pune la vanzare
19 pesti Pune la vanzare
30 saci cu grau Pune la vanzare
91 saci cu faina Pune la vanzare
132 tone de piatra Pune la vanzare >>> +4.... de maine incolo o sa avem un plus mai mare....
5 halci de porc Pune la vanzare
39 bucati de lemn Pune la vanzare stam prost... de ce? pentru ca orasele cu lemn nu prea dau la comitat.... va dau exemplul targosorului unde zilnic doar 10 oameni taie lemne... adica 30 de lemne... cat sa ajunga doar la tamplarii, fierarii si brutarii din oras... e nevoie sa facem ceva....
22 scari mici Pune la vanzare
22 scari lungi Pune la vanzare
38 manere Pune la vanzare
1 topor Pune la vanzare
1244 uncie de fier Pune la vanzare >>>> plus.... dar mai putin ca de obicei din cauza prabusirii minei...
12 galeti nefinisate Pune la vanzare
13 galeti Pune la vanzare
60 cutite Pune la vanzare
1 palarie Pune la vanzare
1 vesta Pune la vanzare
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia


Sus


Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3408
Trimis: 17 Mai 2008 22:33 Titlul subiectului:

Trezoreria Comitatului : 64788,44 lei

121 felii de paine Pune la vanzare
115 saci de porumb Pune la vanzare
4 sticle cu lapte Pune la vanzare
9 pesti Pune la vanzare
79 saci cu grau Pune la vanzare
86 saci cu faina Pune la vanzare
129 tone de piatra Pune la vanzare
25 halci de porc Pune la vanzare
75 bucati de lemn Pune la vanzare
24 scari mici Pune la vanzare
22 scari lungi Pune la vanzare
35 manere Pune la vanzare
1 barca Pune la vanzare
1 topor Pune la vanzare
1216 uncie de fier Pune la vanzare
6 galeti nefinisate Pune la vanzare
12 galeti Pune la vanzare
66 cutite Pune la vanzare
1 palarie Pune la vanzare
1 vesta Pune la vanzare


asa arata inventarul in ultima mea zi de ministru al comertului... pregatiti-va insa pentru ziua de maine cand vom ramane doar cu 50.000 in inventar...
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia
Ancucius



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 1110
Trimis: 18 Mai 2008 14:04 Titlul subiectului:

Trezoreria : 48829,27 lei

Acum predau microfonul ministrului comertului care vrea sa ne transmita situatia bunurilor. Ionutz, ma auzi?
_________________


Sus


Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3408
Trimis: 18 Mai 2008 14:23 Titlul subiectului:

64788,44 lei aseara
48829,27 lei acum

sper ca intelege toata lumea de ce nu putem investi pentru arme pt armata, pt granturi nush de care, pt programe cincinale la primarii...
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia


Sus


---fromINT10nutz



Data înscrierii: 27/Oct/2007
Mesaje: 249
Trimis: 18 Mai 2008 14:26 Titlul subiectului:

Ancucius a scris:
Trezoreria : 48829,27 lei

Acum predau microfonul ministrului comertului care vrea sa ne transmita situatia bunurilor. Ionutz, ma auzi?



Tocmai vroiam sa postez si eu situatia pe care o am...

Inventarul bunurilor Comitatului:

76 felii de paine Pune la vanzare * 6.4 = 486.40
7 fructe Pune la vanzare * 10.3 = 72.1
222 saci de porumb Pune la vanzare * 3.8= 843.6
4 sticle cu lapte Pune la vanzare * 9.1 = 36.4
9 pesti Pune la vanzare *19.10 = 171.9
21 saci cu grau Pune la vanzare * 13.10 = 275.1
86 saci cu faina Pune la vanzare * 15.4 = 1324.4
129 tone de piatra Pune la vanzare
26 halci de porc Pune la vanzare * 16.5 = 429
1 ghem de lana Pune la vanzare * 12.20 = 12.20
1 piele Pune la vanzare * 16 = 16
78 bucati de lemn Pune la vanzare *3.8 = 296.4
24 scari mici Pune la vanzare *26.8 = 643.2
22 scari lungi Pune la vanzare * 76.6 = 1685.2
35 manere Pune la vanzare * 8.9 = 311.5
1 barca Pune la vanzare * 111 = 111
1 topor Pune la vanzare * 159.1 = 159.10
1192 uncie de fier Pune la vanzare * 20 = 23840
6 galeti nefinisate Pune la vanzare * 26.8 = 160.8
13 galeti Pune la vanzare * 42.4 = 551.2
66 cutite Pune la vanzare * 15.6 = 1029.6
1 palarie Pune la vanzare * 55 = 55
1 vesta Pune la vanzare * 135 = 135
Total bunuri: 32645.10 lei
_________________
Unii nu isi respecta nici propriile reguli: http://intlforum.renaissancekingdoms.com/viewtopic.php?t=34740
Desi scrie ca nu primiti BAN, se dau chiar si din exces de zel...

Sus

---fromINT10nutz



Data înscrierii: 27/Oct/2007
Mesaje: 249
Trimis: 19 Mai 2008 21:27 Titlul subiectului:

10nutz a scris:
Ancucius a scris:
Trezoreria : 48829,27 lei

Acum predau microfonul ministrului comertului care vrea sa ne transmita situatia bunurilor. Ionutz, ma auzi?



Tocmai vroiam sa postez si eu situatia pe care o am...

Inventarul bunurilor Comitatului:

76 felii de paine Pune la vanzare * 6.4 = 486.40
7 fructe Pune la vanzare * 10.3 = 72.1
222 saci de porumb Pune la vanzare * 3.8= 843.6
4 sticle cu lapte Pune la vanzare * 9.1 = 36.4
9 pesti Pune la vanzare *19.10 = 171.9
21 saci cu grau Pune la vanzare * 13.10 = 275.1
86 saci cu faina Pune la vanzare * 15.4 = 1324.4
129 tone de piatra Pune la vanzare
26 halci de porc Pune la vanzare * 16.5 = 429
1 ghem de lana Pune la vanzare * 12.20 = 12.20
1 piele Pune la vanzare * 16 = 16
78 bucati de lemn Pune la vanzare *3.8 = 296.4
24 scari mici Pune la vanzare *26.8 = 643.2
22 scari lungi Pune la vanzare * 76.6 = 1685.2
35 manere Pune la vanzare * 8.9 = 311.5
1 barca Pune la vanzare * 111 = 111
1 topor Pune la vanzare * 159.1 = 159.10
1192 uncie de fier Pune la vanzare * 20 = 23840
6 galeti nefinisate Pune la vanzare * 26.8 = 160.8
13 galeti Pune la vanzare * 42.4 = 551.2
66 cutite Pune la vanzare * 15.6 = 1029.6
1 palarie Pune la vanzare * 55 = 55
1 vesta Pune la vanzare * 135 = 135
Total bunuri: 32645.10 lei



Piatra + 5
Fier - 88 (dat in grant la orase)

Trezoreria Comitatului : 61360,55 lei

Il reste 7 Points d'États dans le domaine du commerce.
_________________
Unii nu isi respecta nici propriile reguli: http://intlforum.renaissancekingdoms.com/viewtopic.php?t=34740
Desi scrie ca nu primiti BAN, se dau chiar si din exces de zel...

Sus


Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3408
Trimis: 20 Mai 2008 10:07 Titlul subiectului:

astept urgent sa aflu cantitatea de fier, de piatra si de bani....
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia


Sus


Ancucius



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 1110
Trimis: 20 Mai 2008 10:24 Titlul subiectului:

Trezoreria : 104517,62 lei

>> koko edited: adica in plus vreo 40.000 .... ii cerusem 80.000
_________________


Sus


Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3408
Trimis: 21 Mai 2008 11:19 Titlul subiectului:

ziceam si ieri ca astept urgent cantitatea de fier si piatra.. mai zic si azi ca poate macar azi vad postat aici asa ceva...

domnule ministru, cat timp suntem in criza asta cu piatra si facem atatea modificari pe la mine, vreau sa vad ZILNIC postata cantitatea de fier si de piatra, iar la cerere si de mai multe ori pe zi (adica dupa ce apasam pe butoanele de upgrade ca sa vedem ce mai ramane)...
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia


Sus
---fromINT10nutz



Data înscrierii: 27/Oct/2007
Mesaje: 249
Trimis: 21 Mai 2008 16:13 Titlul subiectului:

koko26 a scris:
ziceam si ieri ca astept urgent cantitatea de fier si piatra.. mai zic si azi ca poate macar azi vad postat aici asa ceva...

domnule ministru, cat timp suntem in criza asta cu piatra si facem atatea modificari pe la mine, vreau sa vad ZILNIC postata cantitatea de fier si de piatra, iar la cerere si de mai multe ori pe zi (adica dupa ce apasam pe butoanele de upgrade ca sa vedem ce mai ramane)...



Ti-am spus pe mess ieri situatia. Stii foarte bine nebunia cu care ma confrunt. Efectiv nu am timp sa fac tot ce e de facut.



Inventarul bunurilor Comitatului:

98 felii de paine Pune la vanzare
5 saci de porumb Pune la vanzare
1 sticla cu lapte Pune la vanzare
30 pesti Pune la vanzare
25 bucati de carne Pune la vanzare
19 saci cu grau Pune la vanzare
144 saci cu faina Pune la vanzare
545 tone de piatra Pune la vanzare
2 piei Pune la vanzare
4 legume Pune la vanzare
33 bucati de lemn Pune la vanzare
12 scari mici Pune la vanzare
12 scari lungi Pune la vanzare
4 manere Pune la vanzare
1 barca Pune la vanzare
977 uncie de fier Pune la vanzare
5 galeti nefinisate Pune la vanzare
3 galeti Pune la vanzare
1 cutit Pune la vanzare
1 palarie Pune la vanzare
1 vesta Pune la vanzare
2 pantofi Pune la vanzare
1 coif Pune la vanzare
_________________
Unii nu isi respecta nici propriile reguli: http://intlforum.renaissancekingdoms.com/viewtopic.php?t=34740
Desi scrie ca nu primiti BAN, se dau chiar si din exces de zel...

Sus


Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3408
Trimis: 22 Mai 2008 09:09 Titlul subiectului:

si azi astept fieru si piatra ca tare as vrea sa vad in doua zile la rand... sa stiu daca scadem sau crestem cu stocurile...
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia


Sus


---fromINT10nutz



Data înscrierii: 27/Oct/2007
Mesaje: 249
Trimis: 22 Mai 2008 12:12 Titlul subiectului:

koko26 a scris:
si azi astept fieru si piatra ca tare as vrea sa vad in doua zile la rand... sa stiu daca scadem sau crestem cu stocurile...




Inventarul bunurilor Comitatului:

78 felii de paine Pune la vanzare
85 saci de porumb Pune la vanzare
31 bucati de carne Pune la vanzare
38 saci cu grau Pune la vanzare
99 saci cu faina Pune la vanzare
380 tone de piatra Pune la vanzare
10 piei Pune la vanzare
12 bucati de lemn Pune la vanzare
7 scari mici Pune la vanzare
18 scari lungi Pune la vanzare
1 vasla Pune la vanzare
1 maner Pune la vanzare
2 barci Pune la vanzare
756 uncie de fier Pune la vanzare
5 galeti nefinisate Pune la vanzare
8 galeti Pune la vanzare
6 cutite Pune la vanzare
1 palarie Pune la vanzare
1 vesta Pune la vanzare
1 coif Pune la vanzare
_________________
Unii nu isi respecta nici propriile reguli: http://intlforum.renaissancekingdoms.com/viewtopic.php?t=34740
Desi scrie ca nu primiti BAN, se dau chiar si din exces de zel...

Sus

dia
Banat pe regatele

Mesaje : 156
Data de înscriere : 05/11/2008

Foaie de personaj
Zona Rp:
DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Left_bar_bleue30/100DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty_bar_bleue  (30/100)

Sus In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty Re: DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

Mesaj Scris de CobraKid Mier Noi 12, 2008 6:03 pm

dia te rog io mai bine faci printuri decat sa tot dai copy-paste Smile
CobraKid
CobraKid
primar in devenire
primar in devenire

Mesaje : 118
Data de înscriere : 10/11/2008
Varsta : 30
Localizare : Targsor :-@

Foaie de personaj
Zona Rp:
DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Left_bar_bleue30/100DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty_bar_bleue  (30/100)

Sus In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty Re: DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

Mesaj Scris de dia Mier Noi 12, 2008 6:07 pm

am toata situatia pana in ziua de azi...dar mai postez si maine

dia
Banat pe regatele

Mesaje : 156
Data de înscriere : 05/11/2008

Foaie de personaj
Zona Rp:
DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Left_bar_bleue30/100DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty_bar_bleue  (30/100)

Sus In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty Re: DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

Mesaj Scris de Mitza Mier Noi 12, 2008 6:11 pm

foarte interesant, Dia, acuma vedem cum ajungem noi la sapa de lemn
Very Happy
va zic ca se va implementa cat timp este tt-ul la putere

Mitza
primar in devenire
primar in devenire

Mesaje : 199
Data de înscriere : 06/11/2008
Localizare : prin RK

Foaie de personaj
Zona Rp:
DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Left_bar_bleue0/0DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty Re: DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

Mesaj Scris de dia Mier Noi 12, 2008 6:16 pm

pacat ca sunt multi fraieri care ii voteaza....dar demasc eu tot...

dia
Banat pe regatele

Mesaje : 156
Data de înscriere : 05/11/2008

Foaie de personaj
Zona Rp:
DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Left_bar_bleue30/100DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty_bar_bleue  (30/100)

Sus In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty Intrebare

Mesaj Scris de micutzu1 Mier Noi 12, 2008 6:51 pm

Ce rost au dezvaluirile astea ? Oricum , parerea mea e ca cine sta sa citeasca toate astea are ceva lipsa....

micutzu1
Vizitator


Sus In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty Re: DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

Mesaj Scris de dia Mier Noi 12, 2008 6:55 pm

tu esti TT?.. sau fan TT?....se intelege...

aici se vede ca in urma furtului au ramas destui bani care au fost ``imprumutati ``celor care se gudurau pe langa TT...respectiv koko26,si care nu se regasesc la donatii...si au avansat pe banii comitatului si uite asa...

si mai am

dia
Banat pe regatele

Mesaje : 156
Data de înscriere : 05/11/2008

Foaie de personaj
Zona Rp:
DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Left_bar_bleue30/100DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty_bar_bleue  (30/100)

Sus In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty Re: DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

Mesaj Scris de sethesh Mier Noi 12, 2008 7:02 pm

Oare noi nu putem citi singuri?
De cand s-a desecretizat forumul Consiliului oricine are acces la discutiile din Consiliu deci nu vad care sunt acele "DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH"!!!!
Domnitza Dia incercati sa va gasiti alte hobby-uri mai constructive, ca de exemplu gasirea de solutii care sa ridice starea economica a Valahiei....pt inceput....Very Happy

sethesh
n00b
n00b

Mesaje : 4
Data de înscriere : 11/11/2008

Foaie de personaj
Zona Rp:
DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Left_bar_bleue0/0DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty Re: DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

Mesaj Scris de sethesh Mier Noi 12, 2008 7:06 pm

Domnitza Dia daca chiar doriti sa scapati de T.T. eu va recomand sa promovati interesele partidului A.D. intr-o asemenea maniera incat sa castigati mai multe voturi decat cei din T.T. doar asa ii veti putea invinge cinstit.....parerea mea....

sethesh
n00b
n00b

Mesaje : 4
Data de înscriere : 11/11/2008

Foaie de personaj
Zona Rp:
DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Left_bar_bleue0/0DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty Re: DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

Mesaj Scris de dia Mier Noi 12, 2008 7:13 pm

a spus ca se desecretizeaza,dar nu sa desecretizat...

uite o lege a invatamantului de care se vroia sa se scape cat mai repede ca sa nu o vada tot`` fraierul`` ca sa aibe pretentii

Guitz
Vizitator




Trimis: 07 Iun 2008 17:29 Titlul subiectului:

Facand curat la Univeristatea Valaha m-am lovit de legea invatamantului.
Burse nu se mai acorda de mult timp, programele sunt inchise, are rost sa mai tinem ditamai legea in constitutie?

Citat:
LEGEA INVATAMANTULUI

Art. 1.
Prezenta lege reglementeaza organizarea si functionarea invatamantului in Valahia.
Art. 2
Invatamantul in Valahia este facultativ.
Art.3
Invatamantul este disponibil pentru absolut toti locuitorii Valahiei, care au cel putin level 2, indiferent de nationalitate, sex, religie.
Art.4
Universitatea existenta in acest moment in Valahia va purta numele "Universitatea Valahia" si are ca fondatori toti locuitorii care vor sa invete cat si pe cei ce vor sustine cursuri in cadrul acestei institutii.
Art.5
Institutiile statului vor sustine permanent invatamantul prin oferirea de burse locuitorilor Valahiei.
Art.6
Bursa de studiu reprezinta o suma de bani ce se acorda unui jucator, de catre Ducat in vederea finalizarii studiilor la orice materie si asigurarea hranei minime posibile (paine) in zilele in care acesta studiaza.
Bursa de studiu se acorda doar jucatorilor care au atins cel putin 50% cunostinte asimilate la o materie. Ea va acoperi cheltuielile jucatorului, amintite mai sus (cu studiile si mancarea) pentru intervalul 51% - 100%.
Bursa de studiu se va acorda numai daca jucatorul participa la un curs predat de un profesor agreat de Universitatea Valahia.
Nu se acorda burse de studiu jucatorilor care invata pe cont propriu decat in cazuri exceptionale. Cazurile exceptionale vor fi judecate de catre Duce si Rector. Acestea se refera la materii inexistente in bagajul de cunostinte al valahilor, inexistentaprofesorilor pentru o anumita materie.....
Procedura de acordare a bursei de studiu este urmatoarea: jucatorul invata in ziua X, face dovada participarii la curs si in aceeasi zi sau cel tarziu in ziua urmatoare va primi banii de la Ducat.
Art. 7 Conducerea Universitatii Valahia ~ Recoratul si colectivul de profesori acreditati~cat si consilierii vor stabili profesorii ce vor calatorii in tarile vecine pentru a-si insusi materii care nu se regasesc in cunostintele jucatorilor din Valahia. Acei profesori vor primi subventii de la Ducat pentru a putea invata acele materii. Singura conditie pe care va trebui sa o indeplineasca acei profesori va fi aceea sa predea oricand au o cerere oficiala in acest sens. Detalii despre modul practic cum se va realiza acest aspect vor fi prinse intr-o anexa la prezenta lege.
Art. 8
Valahia are nevoie de soldati pregatiti corespunzator. De aceea odata la doua saptamani fiecare militar care a depus juramantul va fi obligat sa participe la cursuri de specialitate. Aceste cursuri vor fi subventionate de catre Ducat. Militarul care din motive diverse se retrage din armata va fi obligat sa returneze acesti bani.
Art.9
Jucatorii de level 2 vor fi motivati sa participe la cat mai multe cursuri prin facilitati ce le vor fi oferite de catre Ducat.
Astfel pentru cei care participa la prima lectie, drept recompensa ca "AU VENIT SA IA CULTURA", vor primi integral suma cheltuita (max 22 lei), cu conditia ca va repeta studiul in saptamana imediat urmatoare pe banii lui.(Programul 1-1)
Art. 10
Jucatorii de level 2 care vor participa la 3 cursuri ale aceleiasi materii in decurs de 2 saptamani vor primi suplimentar 2 cursuri gratuite.(Programul 3-2). Procedura se poate repeta pana cand jucatorul atinga 100% la materia respectiva.
Jucatorii ce au primit aceste facilitati nu mai pot primi bursa de studiu 51-100 .
Art. 11
Orice jucator care participa la programele 1-1 sau 3-2 sau primeste bursa 51-100, va fi nevoit ca la insusirea materiei respective in procent de 100% sa presteze de cel mult 2 ori o activitate care va fi in folosul oraselor valahe sau a Ducatului. Aceste operatiuni vor fi stabilite ulterior.



Sus


Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3370
Trimis: 08 Iun 2008 07:56 Titlul subiectului:

din toata legea asta nu mai e nimic actual sau practic merita renuntat la ea...
alte pareri?
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia
Sus


Anemesh



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 1333
Trimis: 10 Iun 2008 18:55 Titlul subiectului:

poate fi anulata .. oara mai avem de ce sa jucam jocul asta ? ca oricum LJS ne trateaza ca pe niste sclavi

Sus


Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3370
Trimis: 13 Iun 2008 08:09 Titlul subiectului:

ok... hai sa discutam...

mai gaseste cineva ceva practic in ditamai legea asta??? atata timp cat nu se mai acorda niciun fel de bursa???
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia


Sus


Duduiaana



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 918
Trimis: 13 Iun 2008 18:16 Titlul subiectului:

Bursele aste chiar s-au dat vreodata? Daca da, in contextul actual, cand facem orice sa nu dam niciun ban nimanui cred ca oricum nu ne putem permite. Deci.. parerea mea (ca a voastra) e ca legea asta pica toata.
_________________


Sus


Ancucius



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 1080
Trimis: 13 Iun 2008 20:55 Titlul subiectului:

Cred ca putem sa o eliminam total. Si cat mai repede ca poate se trezeste vreunul sa ceara banu'.


-------------------------------------
Guitz
Vizitator




Trimis: 13 Iun 2008 21:08 Titlul subiectului:

S-a anuntat de multa vreme ca nu se mai acorda burse pentru o perioada nelimitata. Asa ca nu are cine sa ceara bani acum. O scoatem?

Sus


Danicret



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 524
Trimis: 13 Iun 2008 22:15 Titlul subiectului:

Noah vezi de ce nu vin io la scoala??? Ce, sa merg sa invatz pa banii mei? Cand io de cand ma stiu am trait de pe urma statului?



on topic... daca nu se mai pot acorda burse, chiar nu-i vad rostul

Sus


Morosanu



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 2601
Trimis: 13 Iun 2008 23:31 Titlul subiectului:

Sunt de acord sa se scoata orice beneficiu financiar pentru populatie sub orice forma pana nu se gaseste o solutie pentru a trece pe profit la Comitat. Aici ma refer la un profit GLOBAL nu profit in lei in paralel cu deficit dublu in piatra.

Sus


---fromINTAmmonRo



Data înscrierii: 26/Iun/2007
Mesaje: 999
Locatie: YM ID> fr33styl3r2004 Trimis: 13 Iun 2008 23:54 Titlul subiectului:

Sint de acord cu INTRERUPEREA pe o perioada nedetermnata. Nu scoaterea ei.
_________________
"I can't give you a brain, but i can give you a diploma."


Sus


Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3370
Trimis: 14 Iun 2008 13:14 Titlul subiectului:

nu intrerupere... ci scoaterea definitiva... consiliile ce vor urma vor avea aici in arhive varianta legii daca vor dori sa o mai adopte vreodata, daca va ajunge comitatul sa aiba bani pt asa ceva...

pana atunci insa nu are rost sa avem ditamai setul de legi, daca nu sunt in folosinta...

hai sa vedem care sunt parerile Despre Stergerea Legii Invatamantului:
DA: guitz, koko, anemesh, duduia, ancucius, danicret, morosanu
NU: ammonro

avand nevoie de 6 voturi pentru a intruni majoritate, aceasta hotarare are deja 7... deci voi face cerere ca aceasta portiune sa fie scoasa din lege...
duduia sa tii minte sa anunti asta in raportul saptamanal;
guitz, poti cere ca topicurile ce au legatura cu legea asta sa fie mutate de la universitate la magazie...
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia


Sus


Guitz
Vizitator




Trimis: 04 Iul 2008 19:33 Titlul subiectului:

Legea este inca acolo. O scoatem sau nu?

Sus


Koko26



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 3370
Trimis: 04 Iul 2008 19:44 Titlul subiectului:

moro, sa te ocupi de editat legea sa scoti asta a invatamantului.. si sa faci si anunt...
_________________


Familia Craiovescu, Partidul Totul pentru Tara, Redactor AAP Valahia


Sus

dia
Banat pe regatele

Mesaje : 156
Data de înscriere : 05/11/2008

Foaie de personaj
Zona Rp:
DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Left_bar_bleue30/100DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty_bar_bleue  (30/100)

Sus In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty Re: DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

Mesaj Scris de dia Mier Noi 12, 2008 7:14 pm

Duduiaana



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 918
Trimis: 04 Iul 2008 20:23 Titlul subiectului:

Eu zic sa ne ocupam de mai multe legi in acelasi timp, nu sa postam si sa anuntam cate una, ca derutam auditoriul. Hai sa terminam cu frauda, vrajitoria, deranjarea linistii publice si cu steagul lui Ancu si le dam drumul la toate in acelasi timp.
_________________


Sus


Morosanu



Data înscrierii: 01/Ian/1970
Mesaje: 2601
Trimis: 04 Iul 2008 22:17 Titlul subiectului:

Legea invatamantului a fost scoasa. Pentru arhiva ea arata asa:
Citat:

LEGEA INVATAMANTULUI

Art. 1.
Prezenta lege reglementeaza organizarea si functionarea invatamantului in Valahia.
Art. 2
Invatamantul in Valahia este facultativ.
Art.3
Invatamantul este disponibil pentru absolut toti locuitorii Valahiei, care au cel putin level 2, indiferent de nationalitate, sex, religie.
Art.4
Universitatea existenta in acest moment in Valahia va purta numele "Universitatea Valahia" si are ca fondatori toti locuitorii care vor sa invete cat si pe cei ce vor sustine cursuri in cadrul acestei institutii.
Art.5
Institutiile statului vor sustine permanent invatamantul prin oferirea de burse locuitorilor Valahiei.
Art.6
Bursa de studiu reprezinta o suma de bani ce se acorda unui jucator, de catre Ducat in vederea finalizarii studiilor la orice materie si asigurarea hranei minime posibile (paine) in zilele in care acesta studiaza.
Bursa de studiu se acorda doar jucatorilor care au atins cel putin 50% cunostinte asimilate la o materie. Ea va acoperi cheltuielile jucatorului, amintite mai sus (cu studiile si mancarea) pentru intervalul 51% - 100%.
Bursa de studiu se va acorda numai daca jucatorul participa la un curs predat de un profesor agreat de Universitatea Valahia.
Nu se acorda burse de studiu jucatorilor care invata pe cont propriu decat in cazuri exceptionale. Cazurile exceptionale vor fi judecate de catre Duce si Rector. Acestea se refera la materii inexistente in bagajul de cunostinte al valahilor, inexistentaprofesorilor pentru o anumita materie.....
Procedura de acordare a bursei de studiu este urmatoarea: jucatorul invata in ziua X, face dovada participarii la curs si in aceeasi zi sau cel tarziu in ziua urmatoare va primi banii de la Ducat.
Art. 7 Conducerea Universitatii Valahia ~ Recoratul si colectivul de profesori acreditati~cat si consilierii vor stabili profesorii ce vor calatorii in tarile vecine pentru a-si insusi materii care nu se regasesc in cunostintele jucatorilor din Valahia. Acei profesori vor primi subventii de la Ducat pentru a putea invata acele materii. Singura conditie pe care va trebui sa o indeplineasca acei profesori va fi aceea sa predea oricand au o cerere oficiala in acest sens. Detalii despre modul practic cum se va realiza acest aspect vor fi prinse intr-o anexa la prezenta lege.
Art. 8
Valahia are nevoie de soldati pregatiti corespunzator. De aceea odata la doua saptamani fiecare militar care a depus juramantul va fi obligat sa participe la cursuri de specialitate. Aceste cursuri vor fi subventionate de catre Ducat. Militarul care din motive diverse se retrage din armata va fi obligat sa returneze acesti bani.
Art.9
Jucatorii de level 2 vor fi motivati sa participe la cat mai multe cursuri prin facilitati ce le vor fi oferite de catre Ducat.
Astfel pentru cei care participa la prima lectie, drept recompensa ca "AU VENIT SA IA CULTURA", vor primi integral suma cheltuita (max 22 lei), cu conditia ca va repeta studiul in saptamana imediat urmatoare pe banii lui.(Programul 1-1)
Art. 10
Jucatorii de level 2 care vor participa la 3 cursuri ale aceleiasi materii in decurs de 2 saptamani vor primi suplimentar 2 cursuri gratuite.(Programul 3-2). Procedura se poate repeta pana cand jucatorul atinga 100% la materia respectiva.
Jucatorii ce au primit aceste facilitati nu mai pot primi bursa de studiu 51-100 .
Art. 11
Orice jucator care participa la programele 1-1 sau 3-2 sau primeste bursa 51-100, va fi nevoit ca la insusirea materiei respective in procent de 100% sa presteze de cel mult 2 ori o activitate care va fi in folosul oraselor valahe sau a Ducatului. Aceste operatiuni vor fi stabilite ulterior.



topic inchis - koko

dia
Banat pe regatele

Mesaje : 156
Data de înscriere : 05/11/2008

Foaie de personaj
Zona Rp:
DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Left_bar_bleue30/100DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty_bar_bleue  (30/100)

Sus In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty Re: DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

Mesaj Scris de dia Mier Noi 12, 2008 7:14 pm

va urma....va mai arde sa votati TT?

toate legile care ii incomodau le abrogau,faceau legi doar pt interesele lor..

un ex mai recent

de ex legea in care primarii nu au voie sa aibe taverne...facuta de koko si abrogata de ancucius cand il incurca pe koko...

oare koko si lukej si guitz si cn o mai fi pe a cui bani o fi invatat?pe ai lor?ia mai ganditi-va!!!


Ultima editare efectuata de catre dia in Mier Noi 12, 2008 10:42 pm, editata de 1 ori

dia
Banat pe regatele

Mesaje : 156
Data de înscriere : 05/11/2008

Foaie de personaj
Zona Rp:
DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Left_bar_bleue30/100DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty_bar_bleue  (30/100)

Sus In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty Re: DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

Mesaj Scris de HEADWORX Mier Noi 12, 2008 8:07 pm

Smile) mdea, imi plac aceste dezvaluiri, seama oarecum cu emisiunea SENZATIONAL de pe OTV, DEZVALUIRI IN DIRECT CU DAN DIACONESCU.

Am aflat si eu de modificare legii cu privire la taverne si primari. o fi buna o fi rea, cam bate la ochi ca s-a intamplat tocmai cand a avut nevoie koko.

Vreau sa vad mai mult! Poate o gasim si pe Elodia Basketball
HEADWORX
HEADWORX
Consilier
Consilier

Mesaje : 464
Data de înscriere : 05/11/2008
Localizare : Tamplar de Targsor

Foaie de personaj
Zona Rp:
DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Left_bar_bleue60/100DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty_bar_bleue  (60/100)

Sus In jos

DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH Empty Re: DEZVALUIRI DIN CONSILIUL VALAH

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum